Firmě Lego překvapivě klesly tržby, celosvětově propustí 1400 lidí

Společnost Lego propustí celosvětově 1400 lidí. Důvodem je pokles tržeb a zisku. Dánská firma tak propustí z celkové pracovní síly dosahující na 18 200 zaměstnanců osm procent lidí. Lego v rámci svých pololetních výsledků uvedlo, že jeho tržby klesly o pět procent na 1,3 miliardy dolarů (28,6 miliardy korun). Zisky poté klesly o tři procenta na 4,4 miliardy dánských korun. Informaci přinesl zpravodajský portál BBC.

Předseda představenstva společnosti Lego Jorgen Vig Knudstorp řekl, že společnost se proměnila ve „stále komplexnější organizaci“, když během posledních pěti let pokračovala dvojciferným růstem. Tento příznivý vývoj ovšem podle Knudstorpa přinesl společnosti nové komplikace, které nyní ztěžují její další růst.

Lego se nyní snaží podle BBC rozšířit prodej na nových trzích. Zejména jde pak o Asii. „V USA a Evropě naše tržby klesly, i když tvrdě pracujeme s našimi partnery, abychom znovu obnovili růst,“ řekl Knudstorp.

„Obrovský potenciál“ Lega představuje rovněž i čínský trh. Knudstorp nicméně uvedl, že je dánská společnost zklamaná z poklesu příjmů na zavedených trzích. Firma se rovněž snaží těžit ze stavebnic ztvárňujících Lego filmy, jako je například Batman.

Lego se chce nyní ve větší míře soustředit na své sestavy. Podle BBC to ovšem neznamená, že by se firma vracela k úplným začátkům. „Kostička je srdcem našeho podnikání a děti všech věkových kategorií je milují,“ řekl Knudstorp.

„Najdeme více příležitostí, jak zapojit děti a rodiče včetně inovativních způsobů, jak propojit fyzickou stavbu s digitálními zážitky, jako je naše úspěšná sociální platforma Lego Life,“ sdělil Knudstorp.

Lego i přesto zůstává největším světovým výrobcem hraček, když porazil firmy Play-doh, Hasbro nebo Mattel, jehož tržby dosahují okolo 1,4 miliard dolarů (30,8 miliardy korun). 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Firmě Lego překvapivě klesly tržby, celosvětově propustí 1400 lidí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KFC v Číně testuje systém Zaplať úsměvem

    Byznys ·

    Návštěvníci restaurace rychlého občerstvení KFC v městě Chang-čou mohou za jídlo zaplatit úsměvem. Systém nazvaný Smile to pay (Zaplať úsměvem), rozeznávající obličeje…

  2. Počet ohrožených evropských bank loni vzrostl

    Byznys ·

    Počet vážně ohrožených evropských bank v loňském roce výrazně stoupl navzdory rozsáhlým snahám o posílení finanční rovnováhy a zvýšení zisků. Vyplývá to podle listu Fi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.