Firmě Danone prudce klesl zisk i tržby

Producentu mléčných výrobků Danone v ČR loni klesl zisk na 656 000 korun z předloňských 62,8 milionu korun. Tržby se snížily o zhruba 138 milionu korun na 1,3 miliardy korun. Společnost o tom informovala ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Zboží za 600 milionů korun firma prodala v Česku, zbytek v zahraničí. Danone vyrábí například značky Activia, Actimel, Oikos, Kostíci nebo Fantasia.

"Trh čerstvých mléčných výrobků po několika letech trvající obtížné situaci, kdy jen pomalu docházelo k oživování trhu a ke zvyšování spotřeby v rámci této kategorie, pokračuje v růstu," uvedla firma. Loni podle ní kategorie čerstvých mléčných výrobků, jogurtů a mléčných dezertů, vzrostla o 0,7 procenta.

"Actimel uvedl na českém trhu řadu nových exotických příchutí, jako jsou zázvor, goji, maca nebo yuzu," uvedla firma k loňsku.

Vlastníkem firmy je společnost Produits laitiers frais est Europe, mateřskou firmou skupiny francouzská Danone SA. Ta loni zvýšila čistý zisk o 42,6 procenta na 2,45 miliardy eur (62,1 miliardy Kč). Vysoký růst podpořily hlavně divize vody a specializované výživy, uvedla firma. Tržby se jí zvýšily o 12,5 procenta na 24,68 miliardy eur (625,4 miliardy Kč). Firma v ČR zaměstnávala 80 lidí.

Koncern Danone je největším výrobcem čerstvých mléčných výrobků na světě a druhým největším výrobcem minerální vody. Od roku 2007, kdy firma koupila společnost Numico, vyrábí i dětskou výživu a speciální výživu pro zdravotní účely. Danone vlastnilo výrobní závod i v České republice, v roce 2014 však svou benešovskou mlékárnu prodalo společnosti Schreiber Czech Republic, která nyní pro Danone vyrábí mléčné výrobky.

 

 

Zdroj: ČTK

Firmě Danone prudce klesl zisk i tržby Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.