Finanční trhy v Řecku profitují z nadějí na snížení dluhové zátěže země

Řecké akcie včera vystoupaly na letošní maximum poté, co ministři financí eurozóny v pondělí zahájili oficiální jednání o zmírnění dluhové zátěže Řecka. Lepší vyhlídky ohledně restrukturalizace řeckého dluhu podpořily také poptávku na dluhopisovém trhu. Úroky u desetiletých dluhopisů řecké vlády se poprvé za zhruba půl rok propadly pod osm procent. Informovala o tom agentura Reuters.

Ministři eurozóny o možnosti restrukturalizace řeckého dluhu jednali poté, co řecký parlament v noci na pondělí schválil klíčové penzijní a daňové reformy. Podmínkou restrukturalizace je plná řecká spolupráce na opatřeních, která byla dohodnuta loni v létě v rámci třetího záchranného programu pro tuto silně zadluženou zemi.

Žádné rozhodnutí ohledně zmírnění řeckého dluhu sice zatím nepadlo, ministři se ale shodli na principech, kterými se hodlají řídit. Experti euroskupiny také mají příslušné návrhy a varianty možných řešení připravit pro další jednání na ministerské úrovni 24. května.

Výnosy u desetiletých dluhopisů řecké vlády včera klesly o více než 0,6 procentního bodu na 7,83 procenta. Hlavní index aténské akciové burzy si naopak připsal více než tři procenta.

 

Zdroj: ČTK

Finanční trhy v Řecku profitují z nadějí na snížení dluhové zátěže země Foto: Michal Kvapil / ZET

reklama

Další články

  1. Soud poslal těžební společnost OKD do úpadku

    Byznys ·

    Krajský soud v Ostravě dnes poslal těžební společnost OKD do úpadku. Věřitelé mají dva měsíce na to, aby přihlásili své pohledávky. Vyplývá to z usnesení zveřejněného …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.