Filosofická fakulta UK vybuduje výukové a konferenční centrum za 400 milionů korun

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy postaví u pražského hlavního nádraží své nové centrum s výukovými a konferenčními prostorami a knihovnou. Budova vznikne přestavením a dobudováním dvou domů. Jejich převzetí školou přitom vyšetřovala policie a případ řešil i soud. Náklady na objekt včetně vybavení se vyšplhají přibližně na 400 milionů korun. Informaci ve čtvrtek zveřejnil deník E15.

Domy stojí v Opletalově ulici poblíž křižovatky s Bolzanovou. "Objekty v Opletalově ulici by měly částečně kompenzovat prostorový deficit FF UK. Budou využity pro výuku, vědeckou činnost, konferenční a reprezentativní účely, bude tam odborné veřejnosti přístupná Knihovna Jana Opletala a bufet," řekl deníku mluvčí fakulty Petr Kukal.

Architektem projektu je Atelier K2. Fakulta zatím požádala stavební úřad o vydání územního rozhodnutí. "Do října 2019 bude dokončena projektová příprava včetně dokumentace pro výběr dodavatele. Předpokládáme, že výběrové řízení bude ukončeno do poloviny roku 2020 a následně bude zahájena realizace trvající tři roky," dodal mluvčí.

Uvedení budov do provozu plánuje fakulta na polovinu roku 2023. Investici má zaplatit fond připravovaný na ministerstvu školství. Celkovou rekonstrukcí prochází také hlavní sídlo filozofické fakulty na Palachově náměstí, hotovo má být v roce 2019. Opravuje se i další budova FF UK v Celetné ulici.

Univerzita získala nemovitosti v Opletalově ulici v roce 2010. Prodejcem byla společnost Apuro, která je o tři roky dříve získala od Českých drah. Kvůli okolnostem transakce stanulo před dosud neuzavřeným soudem osm lidí. Zatímco cena, za niž dráhy domy prodávaly, byla podle obžaloby záměrně podhodnocená, univerzita reality údajně o více než sto milionů korun přeplatila. Všichni obžalovaní z řad znalců a představitelů univerzity vinu odmítají.

 

 

Zdroj: ČTK

Filosofická fakulta UK vybuduje výukové a konferenční centrum za 400 milionů korun Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

  1. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

    Společnost ·

    České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

  2. Rath je vinen, rozhodl podruhé soud

    Společnost ·

    Krajský soud v Praze podruhé uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Trest mu vyměřil stejný j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.