reklama

Filmovému studiu DreamWorks klesl příjem téměř na polovinu

Americké filmové studio DreamWorks Animation ohlásilo ve druhém čtvrtletí pokles příjmů téměř polovinu proti stejnému období loni. Společnost po třech slabších filmech doufala v úspěch filmu Jak vycvičit draka 2, tomu se ale nedařilo tolik jako prvnímu dílu série, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Filmová společnost zaznamenala ve druhém čtvrtletí ztrátu téměř 16 milionu dolarů. Loni ve stejném období byla v zisku dvaadvaceti milionu dolarů. Příjem filmového studia klesl o skoro 43 procent na 122,3 milionu dolarů. Analytici očekávali vyšší příjem a menší ztrátu.

Na propad reagovaly také akcie společnosti, které klesly o 9 procent na 20,68 dolarů. 

Minulý měsíc vstoupil do kin dobrodružný animovaný snímek Jak vycvičit draka 2. Za sedm týdnů vydělal na prodeji vstupenek v pokladnách domácích kin 166 milionů dolarů, méně než první film řady, uvedla společnost Box Office Mojo, která sleduje tržby z prodeje vstupenek.

Společnost v roce 1994 založil režisér Steven Spielberg, hudební producent David Geffen a bývalý manažer konkurenční společnosti The Walt Disney Studios. V uplynulých letech vyprodukovala například animované filmy Shrek nebo Kung Fu Panda.

Ze čtyř posledních filmů studia měly tři z nich slabé výsledky z prodeje vstupenek. V pokladnách kin se společnosti přestalo dařit u filmu Legendární parta, který do kin vstoupil na konci roku 2012. Po něm přišly špatné výsledky snímku Turbo. Období nezdaru pokračovalo s letošním filmem Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana o mluvícím psu, který adoptoval chlapce, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK, Reuters

Filmovému studiu DreamWorks klesl příjem téměř na polovinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. OSN žádá okamžité příměří v Pásmu Gazy

    Společnost ·

    Rada bezpečnosti OSN vyzývá k okamžitému a bezpodmínečnému humanitárnímu příměří v Pásmu Gazy, které má umožnit dodávku potřebné pomoci obyvatelům Gazy.  …

  2. Světové mocnosti zpřísňují sankce proti Rusku

    Byznys ·

    K rozšiřování sankcí proti Rusku dnes přistoupila i Kanada. Tamní vláda zavedla nové sankce proti Rusku za jeho podporu separatistů na východě Ukrajiny. K uvalení dalš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.