Film Lego příběh pomohl dánskému výrobci hraček zvýšit zisk o 14 procent

 Zisk i tržby dánského výrobce hraček Lego v letošním prvním pololetí stouply o více než desetinu. Hospodářské výsledky podniku výrazně podpořil úspěch animovaného filmu Lego příběh, napsala agentura AP.

„Výrobky spojené s filmem Lego příběh výrazně podpořily naše tržby v první polovině roku 2014,“ uvedl finanční ředitel podniku John Goodwin. Upozornil, že tato podpora by mohla pokračovat také ve druhé polovině roku, kdy se film objeví na DVD.

Čistý zisk se zvýšil o 14 procent na 2,7 miliardy dánských korun (deset miliard Kč). Tržby vzrostly o 11 procent na 11,5 miliardy dánských korun (téměř 43 miliard Kč).

Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Celosvětově ji proslavily až stavebnice z umělohmotných kostiček. Firma od roku 2000 vyrábí hračky rovněž v Kladně.

Lego nyní investuje 1,73 miliardy Kč do rozšíření kladenského závodu, ve kterém tak vznikne 600 nových pracovních míst. Firma projekt zahájila loni na podzim, na konci letošního května pro ni vláda schválila investiční pobídku zhruba 46 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Film Lego příběh pomohl dánskému výrobci hraček zvýšit zisk o 14 procent Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.