Fico a Babiš se postavili proti kvótám, požadují rozhodnutí EU konsenzem

Předsedové české a slovenské vlády Andrej Babiš a Robert Fico se ztotožňují s odmítáním kvót na přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie. Rovněž mají shodný názor na to, že zásadní politická rozhodnutí v tomto evropském bloku je třeba přijímat konsenzem šéfů členských států a vlád. Své přesvědčení vyjádřili na páteční tiskové konferenci, již uspořádali v Bratislavě po pracovním obědě.

Předseda slovenské vlády rovněž vyjádřil podporu Česku, Polsku a Maďarsku v souvislosti s žalobami, které na tyto země kvůli neplnění migračních kvót podala Evropská komise.

„Pokud jde o migrační problemtiku, postoje vlád Česka a Slovenska jsou prakticky totožné... Chceme a budeme projevovat solidaritu České republice, ale i Polsku a Maďarsku, pokud jde o žaloby, které byly na tyto země podané, protože to je naprostý nesmysl...,“ řekl šéf slovenského kabinetu.

„Kvóty nefungují, jsou neefektivní, rozdělují Evropskou unii a zaplatili jsme obrovskou politickou daň za to, že takové rozhodnutí bylo přijato jen většinou na Radě ministrů,“ dodal Fico.

Babiš, který je na Slovensku na své první bilaterální zahraniční návštěvě ve funkci premiéra, na otázku novináře ohledně možného vstupu Česka do eurozóny řekl, že zatím tuto potřebu necítí. Poznamenal přitom, že vidí více negativ než pozitiv takového kroku. Podotkl rovněž, že eurozóna potřebuje reformu.

 

 

Zdroj: ČTK

Fico a Babiš se postavili proti kvótám, požadují rozhodnutí EU konsenzem Foto: Janossy Gergely / Shutterstock.com: Ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Škoda Karoq získala titul vozu roku

    Byznys ·

    Automobil Škoda Karoq zvítězil v anketě Auto roku 2018. Ve finále hlasování porazil BMW řady 5, Opel Insignia, Kiu Stinger a Subaru Impreza. O vítězi rozhodla odborná …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.