Fiat Chrysler celosvětově svolává přes 1,3 milionů vozidel

Italsko-americký výrobce automobilů společnost Fiat Chrysler Automobiles (FCA) svolává v rámci dvou samostatných akcí po celém světě do servisů více než 1,3 milionu automobilů. Hrozí u nich požár a mohou mít potíže s airbagy. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

Automobilka svolává zhruba 770 000 sportovně-užitkových vozů, ve kterých může v důsledku zkratu dojít k neúmyslné aktivaci airbagu u řidiče. V souvislosti s tímto problémem už má firma zprávy o pěti lehkých zraněních. Opatření se týká 538 tisíc aut Dodge Journey v Severní Americe a 233 000 vozů Fiat Freemont v jiných zemích.

FCA rovněž svolává kolem 565 tisíců vozů k výměně alternátorů kvůli riziku požáru. Opatření zahrnuje modely Chrysler 300, Dodge Charger, Dodge Challenger, Dodge Durango a Jeep Grand Cherokee.

U alternátorů se může objevit předčasné opotřebení, což může ovlivnit i protiblokovací brzdný systém nebo vést ke zhasínání motoru. Automobilka uvedla, že má zprávy o dvou incidentech, které by mohly s problematickými alternátory souviset. Nemá ale informace o žádných zraněních.

 

 

Zdroj: ČTK

Fiat Chrysler celosvětově svolává přes 1,3 milionů vozidel Foto: TK Kurikawa / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.