Festival Severská filmová zima nově představí grónskou kinematografii

Filmový festival, který již po páté představuje českým divákům skandinávskou kinematografii, letos ve svém programu poprvé nabídne filmová díla z Grónska. Festival zavítá do dvanácti českých a moravských měst a nabídne celkem 30 filmů ze severoevropských zemí. 

Filmové novinky i snímky staršího data výroby ze 6 zemí severu (Dánska, Norska, Finska, Švédska, Islandu a Grónska) promítne od 16. do 22. února několik kinosálů napříč Českou republikou. Festival bude slavnostně zahájen 16. února v pražském kině Lucerna norským filmem „Proti přírodě“. Snímek vypráví o muži, který svou životní krizi řeší útěkem do hor, kde chce znovu nalézt svou identitu a radost ze života.  Festival bude ale také probíhat v brněnském Kino Art, ostravském Minikině nebo ve Fokus Kafe v Ústí nad Labem a v dalších městech.

V nové Grónské sekci se představí 4 snímky. Mezi nimi i poetický film z padesátých let „Qivitoq - Duch hor“, který získal nominaci na Oscara nebo historicky první grónský horor „Stíny v horách“. Festival poskytne i doprovodný program ve formě přednášky o Grónsku v podání Zdeňka Lyčky, bývalého velvyslance České republiky v Dánsku.

 

 

Zdroj: sfklub.cz

Festival Severská filmová zima nově představí grónskou kinematografii Foto: sfklub.cz

reklama

Další články

  1. Standard & Poor's zhoršila Řecku rating

    Byznys ·

    Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zhoršila úvěrové hodnocení Řecka o jeden stupeň na známku B minus. Sražení ratingu hlouběji do spek…

  2. Daimler v lednu prodal rekordní počet Mercedesů

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler v lednu zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na rekordních 125 865 vozů. Daimler uvedl, že prodej…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.