Festival Exportu 2016 již počtvrté podpořil mezinárodní obchod

Festivalu Exportu 2016 dnes zavřel své brány. Během 15. a 16. června umožnil přímý kontakt českých a zahraničních společností s cílem intenzivně navazovat nové obchodní kontakty s partnery z mnoha zemí v jeden čas na jednom místě. V programu se zde prezentovalo více než 80 subjektů ze 33 zemí světa. 

Ve dnech 15. -16. 6. 2016 se v Křižíkových pavilonech pražského Výstaviště uskutečnil již čtvrtý ročník úspěšné akce s názvem Festival Exportu 2016 zaměřené na podporu a rozvoj exportu a mezinárodní obchodní spolupráce. Účastníci Festivalu měli jedinečnou příležitost dozvědět se více o kulturních zvyklostech i gastronomii jednotlivých zemí. 

Akce se poprvé konala pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana. „Ve svém úvodním vystoupení oslovil tuzemské a zahraniční vystavovatele a další účastníky. Vyjádřil se k makroekonomickým a mikroekonomickým souvislostem exportu, pozornost věnoval rovněž kurzu naší koruny,“ uvedl člen řídící rady sdružení CzechInno k Festivalu Exportu 2016 Pavel Švejda. Z řad politiků se akce zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, náměstek ministra zahraničních věcí a Martin Tlapa. Nechyběl ani generální ředitel České exportní banky Karel Bureš.

Ve dvou dnech festival navštívilo více než 700 účastníků, kteří zde získali aktuální informace důležité pro export a mezinárodní obchod, poradenství a kontakty důležité pro úspěšný export, okamžité obchodní příležitosti i náhled na umění a gastronomii jednotlivých světadílů. „Na Festival Exportu jsme vyrazili bez očekávání možných pozitivních výsledků, nicméně již po prvních hodinách účasti se toto očekávání změnilo v pracovní nadšení. Organizace, účastníci a vnímavé chování i jednání partnerských a zúčastněných stran bylo velmi profesionální a každý jednotlivý účastník byl velmi otevřený k diskuzi a k následné případné spolupráci,“ hodnotila účast jedna z vystavujících společností, minipivovar Two Tales.

Podobně příznivé byly i ohlasy ostatních. „Svou účastí na Festivalu Exportu CZ jsem získal přístup ke zcela exkluzivním mezinárodním kontaktům, se kterými mohu okamžitě rozvinout další spolupráci,“ říká zástupce hlavního partnera projektu pro právní služby Richard Gürlich. 

Příští ročník Festivalu Exportu je naplánován na 14. a 15. června 2017.

 

 

Zdroj: Zet

Festival Exportu 2016 již počtvrté podpořil mezinárodní obchod Foto: czechinno.cz

reklama

Další články

  1. Rusko dojednalo v Aleppu dvoudenní příměří

    Společnost ·

    Rusko zprostředkovalo osmačtyřicetihodinové zastavení palby v syrském Aleppu. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na informaci ministerstva obrany. Příměří, údajně d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.