Festival Architecture Week představí architektonické dědictví ze 40 zemí

V Praze začíná 7. ročník mezinárodního festivalu, jehož tématem je architektonické dědictví a současná architektura. Ukáže architekturu téměř 30 českých, polských a slovenských měst, moderní a historickou architekturu 40 zemí. Obrazem festival prezentuje všechny památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO (745 památek ze 157 zemí).

Hlavní program se odehraje v Jiřském klášteře na Pražském hradě, kde bude připravena více než dvacítka výstav. Dále se uskuteční také přednášky českých i zahraničních architektů, konference, dny architektury vybraných zemí, dny měst a procházky za architekturou.

Zástupce organizace UNESCO a odborníci na ochranu památek a architektonického dědictví se zúčastní 3. října konference Ochrana hmotného kulturního dědictví v rámci Evropské unie.

Součástí festivalu se stal nový celorepublikový projekt Hravý architekt. Jeho cílem je přiblížit dětem historickou architekturu a památky jejich města, naučit je, co je architektonické dědictví a proč je důležité se o ně zajímat, chránit je a pečovat o ně. Úkolem dětí bylo výtvarně ztvárnit vybrané architektonické památky z jejich města. Nejlepší práce jsou představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském klášteře. Za odměnu třídy, které se projektu zúčastnily, stráví den na Pražském hradě. Výstava trvá do 10. října.

Zdroj: ČTK

Festival Architecture Week představí architektonické dědictví ze 40 zemí Foto: archiweb.cz

reklama

Další články

  1. Top 10 mobilní aplikace pro profesionály

    Tech ·

    Současná nepřeberná nabídka mobilních aplikací pro chytré telefony umožňuje uživatelům najít si usnadnění v téměř jakékoli oblasti. V redakci Zet jsme pro vás vybra…

  2. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.