Festival čajů představí moderní i tradiční čajovou kulturu

V neděli 24. srpna se na pražském Vyšehradě 6. ročník mezinárodního festivalu čajového umění z celého světa. Na programu jsou degustace, bary, hudba, tržnice, workshopy i soutěže.

Na festivalu, který pořádá spolek Čajomír, se tradičně představí profesionálové ze světa čaje, ale i amatérští nadšenci tohoto nápoje. Celý program začne ranní meditací a společnou snídaní, pokračovat bude ochutnávkami i kulturním programem. Zúčastněné stánky s občerstvením se zaměří na moderní trendy ve zdravé výživě.

Dramaturgie festivalu „představuje tradiční I moderní čajovou kulturu a umění z Japonska, Číny, Koree, Ruska, Taiwanu, Vietnamu, Mongolska, Tibetu a mnoha dalších zemí“, píše se na stránkách festivalu. „V tržnici najdete kvalitní výrobce či dodavatele čaje, čajového nádobí, čajových specialit a pomůcek, oblečení, obrazů či šperků. Celá událost je odpočinkovým a vzdělávacím místem pro celou rodinu.“

Spolek Čajomír si klade za cíl přiblížit čajovou kulturu široké veřejnosti a předvést přípravu čaje jako umění všedního dne. Také se snaží prohlubovat pozitivní povědomí o oblasti čajového umění.

Zdroj: Cajomirfest.cz

Festival čajů představí moderní i tradiční čajovou kulturu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česká pošta zvažuje, že se stane bankou

    Byznys ·

    Česká pošta zvažuje, že požádá o vlastní licenci k poskytování bankovních služeb. V roce 2017 jí vyprší partnerská smlouva s ČSOB, která na poštách nabízí služby p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.