Festival 4+4 dny v pohybu: nahota i politika na jevišti a nepřístupné prostory v Praze

Od pátku 10. října oživí Prahu devatenáctý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Osmidenní přehlídka živého a netradičního umění přinese vystoupení nahých tanečníků, setkání Izraelce a Palestince na jevisšti a otevře nepřístupný Palác U Stýblů na Václavském náměstí. 

Festival 4+4 dny v pohybu slibuje mix žánrů a forem v podobě výstav, divadelních a tanečních představení, prohlídek a diskuzí.

Taneční program se bude odehrávat převážně v Divadle Archa, kde mohou návštěvníci vidět například představení More than naked rakouské choreografky Doris Uhlich s dvaceti nahými tanečníky. 

„Nahota má v sochařství a v tanci velký význam. Tělo se vyjadřuje nejlépe nahé. Nejedná se o žádnou erotiku, ale o naprosto fantastickou práci s tělem tanečníků a s masou nahých těl, která podává výpověď o společnosti,“ říká dramaturg divadelního programu Pavel Štorek. 

Na aktuální situaci reaguje i další taneční představení We love Arabs izraelského choreografa Hillela Kogana. Izraelec a Palestinec se v inscenaci setkají na jevišti a tvoří ironickou, humoristickou kritiku současného stavu na Blízkém východě, říká Štorek.   

V rámci festivalového projektu Místa činu se na osm dní otevře také funkcionalistický Palác U Stýblů na Václavském náměstí, kam organizátoři umístili vernisáž 40 umělců plnou instalací, maleb, videí a site specific projektů.  

 

Celý záznam rozhovory s  dramaturgy festivalu Pavlem Štorkem a Denisou Václavovou naleznete v přehrávači v záhlaví článku. 

Zdroj: Zet, ctyridny.cz

 

Festival 4+4 dny v pohybu: nahota i politika na jevišti a nepřístupné prostory v Praze Foto: Fotografie z představení We love Arabs z programu festivalu 4+4 dny v pohybu Zdroj: 4+4 dny

reklama

Další články

  1. Stávka pilotů stála Air France 500 milionů eur

    Byznys ·

    Letecká společnost Air France vyčíslila náklady na dvoutýdenní stávku svých pilotů na 500 milionů eur. V září aerolinie přepravily o 16 procent pasažérů méně. Dopadem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.