Ferrari letos odhalí svůj historicky nejrychlejší model

Italská automobilka Ferrari na letošek přichystala svůj dosud nejvýkonnější a nejrychlejší model. Ferrari 812 Superfast má mít výkon 800 koní a maximální rychlost přes 340 km/h. Vůz bude mít světovou premiéru na březnovém autosalonu v Ženevě a do Česka se v druhé polovině roku dostanou tři exempláře. Uvedla to společnost Scuderia Praha, která Ferrari do ČR dováží.

Mohlo by vás zajímat

Novinka nahrazuje model F12 Berlinetta. Bude poháněná atmosférickým dvanáctiválcem umístěným vpředu a cílí především na zákazníky, kteří vedle silnice vůz využijí i na závodní dráze.

„Cena Ferrari 812 Superfast bude známa až po ženevském autosalonu. Jako výhradní zastoupení značky Ferrari v ČR dostane Scuderia Praha letos tři vozy, v dalším roce pak počítáme s deseti exempláři. První vůz by měl do Čech dorazit po prázdninách,“ uvedl manažer prodeje Ferrari pro ČR Petr Kabát.

Ferrari 812 Superfast bude mít pod kapotou nový vidlicový dvanáctiválec o objemu 6496 ccm. Disponuje 123 koňskými silami na litr objemu. K této hodnotě se dosud nikdy žádný jiný vůz s motorem umístěným vpředu nepřiblížil. Nové Ferrari váží bez provozních kapalin 1525 kilogramů a díky tomu zrychlí z nuly na 100 km/h za 2,9 vteřiny. Vůz jako vůbec první Ferrari dostal sportovní elektrický posilovač řízení, který plně reflektuje jeho výkonový potenciál, a je rovněž vybavený druhou generací natáčecí zadní nápravy. Model bude na ženevském autosalonu představený ve speciální barvě Rosso Settanta, která má připomenout 70. výročí automobilky.

Ferrari loni vzrostl čistý zisk o 38 procent na 400 milionů eur (10,8 miliardy Kč). Automobilce pomohl vyšší prodej aut ve všech regionech a nižší daňová sazba. Celkový odbyt aut vzrostl o 4,6 procenta na 8014 vozů. letos chce prodat 8400 vozů.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Ferrari letos odhalí svůj historicky nejrychlejší model Foto: Bankoo / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

  2. Nedostatek žen v oblasti technologií se prohlubuje

    Byznys ·

    O tom, jak dostat ženy na pozice v oboru technologií, zejména do správních rad či řídicích pozic, již bylo napsáno hodně. Počet správních rad společností, v nichž nejs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.