Ferrari letos odhalí svůj historicky nejrychlejší model

Italská automobilka Ferrari na letošek přichystala svůj dosud nejvýkonnější a nejrychlejší model. Ferrari 812 Superfast má mít výkon 800 koní a maximální rychlost přes 340 km/h. Vůz bude mít světovou premiéru na březnovém autosalonu v Ženevě a do Česka se v druhé polovině roku dostanou tři exempláře. Uvedla to společnost Scuderia Praha, která Ferrari do ČR dováží.

Novinka nahrazuje model F12 Berlinetta. Bude poháněná atmosférickým dvanáctiválcem umístěným vpředu a cílí především na zákazníky, kteří vedle silnice vůz využijí i na závodní dráze.

„Cena Ferrari 812 Superfast bude známa až po ženevském autosalonu. Jako výhradní zastoupení značky Ferrari v ČR dostane Scuderia Praha letos tři vozy, v dalším roce pak počítáme s deseti exempláři. První vůz by měl do Čech dorazit po prázdninách,“ uvedl manažer prodeje Ferrari pro ČR Petr Kabát.

Ferrari 812 Superfast bude mít pod kapotou nový vidlicový dvanáctiválec o objemu 6496 ccm. Disponuje 123 koňskými silami na litr objemu. K této hodnotě se dosud nikdy žádný jiný vůz s motorem umístěným vpředu nepřiblížil. Nové Ferrari váží bez provozních kapalin 1525 kilogramů a díky tomu zrychlí z nuly na 100 km/h za 2,9 vteřiny. Vůz jako vůbec první Ferrari dostal sportovní elektrický posilovač řízení, který plně reflektuje jeho výkonový potenciál, a je rovněž vybavený druhou generací natáčecí zadní nápravy. Model bude na ženevském autosalonu představený ve speciální barvě Rosso Settanta, která má připomenout 70. výročí automobilky.

Ferrari loni vzrostl čistý zisk o 38 procent na 400 milionů eur (10,8 miliardy Kč). Automobilce pomohl vyšší prodej aut ve všech regionech a nižší daňová sazba. Celkový odbyt aut vzrostl o 4,6 procenta na 8014 vozů. letos chce prodat 8400 vozů.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Ferrari letos odhalí svůj historicky nejrychlejší model Foto: Bankoo / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

  2. Nedostatek žen v oblasti technologií se prohlubuje

    Byznys ·

    O tom, jak dostat ženy na pozice v oboru technologií, zejména do správních rad či řídicích pozic, již bylo napsáno hodně. Počet správních rad společností, v nichž nejs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.