Fast food KFC čelí tlaku poté, co konkurenční McDonald's deklaroval kuřecí maso bez antibiotik

Největší řetězec rychlého občerstvení specializující se na pokrmy ze smaženého kuřecího masa, KFC, čelí otázkám ze strany spotřebitelů a organizací na podporu životního prostředí ohledně původu masa, které používá. Podle agentury Reuters se tak děje po prohlášení největšího světového fastfoodového řetězce McDonald´s který se zavázal, že už nebude v USA prodávat maso z kuřat, kterým byla podávána antibiotika podobná těm, jež se používají při léčení lidí.

Firma Yum Brands, která značku KFC vlastní, podle ekologů ignoruje žádosti nevládních organizací požadujících informace ohledně standardů firmy pro používání antibiotik při produkci masa. Agentuře Reuters to sdělila programová manažerka ekologické skupiny Friends of the Earth Kari Hamerschlagová. 

„Kuřecí maso podávané v našich restauracích v USA je vysoce kvalitní, a bez antibiotik,“ odpověděla firma Yum elektronicky na dotazy agentury Reuters. Veřejné prohlášení ohledně používání antibiotik u nakupované drůbeže ale firma neučnila, píše Reuters. 

Jeden z dodavatelů KFC, firma Tyson Foods, se zatím k tématu nevyjádřila vůbec. Ostatní dodavatelé kuřecího masa pro firmu Yum Brands buď kauzu odmítli komentovat, nebo je nebylo možné zastihnout. Není tedy známo, kdo je pro KFC největším dodavatelem nebo kolik kuřat řetězec ročně nakoupí.

Agentura Reuters navíc minulý rok zjistila, že jeden z dodavatelů masa pro KFC, Koch Foods, od listopadu 2011 do července 2014 podával kuřatům antibiotika, která se užívají i na boj s lidskými nákazami, přestože webové stránky firmy uváděly opak.

 

O prohlášení společnosti McDonald's, která přestane v USA prodávat kuřecí maso obsahující antibiotika používaná i u lidí jsme psali ZDE.

 

Zdroj: Reuters

 

 

Fast food KFC čelí tlaku poté, co konkurenční McDonald's deklaroval kuřecí maso bez antibiotik Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

    Byznys ·

    Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.