Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil finanční ředitel společnosti David Wehner. Výsledky společnosti přiom překonaly očekávání analytiků. Facebook ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 2,37 miliardy dolarů (57,7 miliardy Kč) z 891 milionů dolarů před rokem. Celkové tržby díky rostoucím příjmům z reklamy v mobilních zařízeních vzrostly o 56 procent na 7,01 miliardy dolarů (170,6 miliardy Kč).

Celkové tržby Facebooku pocházejí především z příjmů z reklamy a ve třetím čtvrtletí činily 6,71 miliardy dolarů. Podíl inzerce na mobilních zařízeních na těchto příjmech se přitom zvýšil na 84 procent ze 78 procent před rokem. Wehner však uvedl, že existuje limit na počet reklam, který se může uživatelům na jeho profilu zobrazit. Podle serveru BBC akcie společnosti po tomto vyjádření klesly o 7 procent.

Analytici tvrdí, že zpomalování příjmu z reklamy přinutí společnost investovat do jiných způsobů vydělávání peněz. Tradiční motor jejich růstu se zpomalí, ale Wehner neposkytl čísla o tom, co mohou udělat nové zdroje příjmů,“ uvedl pro BBC Martin Garner, analytik CCS Insight. Facebook se už dnes snaží své služby rozšiřovat o nové prvky, které mají udržet zájem uživatelů a přilákat inzerenty. V říjnu firma například spustila novou službu Marketplace, která se zaměřuje na prodej a nákup různého zboží mezi uživateli. O této službě jsme podrobněji informovali zde. Facebook rovněž klade čím dál větší důraz na video, aby tak lépe konkuroval síti YouTube.

Facebooku se navíc daří stále zvyšovat počet svých uživatelů. Počet lidí, kteří využívají internetovou síť alespoň jednou měsíčně, se v září vyšplhal na 1,79 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 16 procent. Prostřednictvím mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony či počítačové tablety, se k této síti připojuje více než 90 procent uživatelů.

 

 

Zdroj: Zet, CNN, BBC, ČTK

 

Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jak se Airbus stal létající legendou

    Byznys ·

    Evropský výrobce letadel Airbus minulý měsíc překročil významný milník. Singapurským aerolinkám dodal své 10 000. letadlo. Je to o to impozantnější, když letos slaví j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.