Facebook zvýšil čtvrtletní zisky o 60 procent

Největší světová internetová sociální síť Facebook ve třetím čtvrtletí pokračovala v přesunu z loňských ztrát do vysokého zisku. Čtvrtletní výnosy se zvýšily o 60 procent, sdělila dnes společnost. Výsledky předčily očekávání akciového trhu. Čistý zisk Facebooku dosáhl 425 milionů dolarů (téměř osm miliard Kč) proti ztrátě 59 milionů dolarů o rok dříve a ve srovnání se ziskem 333 milionů USD ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Tržby společnosti dosáhly 2,02 miliardy dolarů a z toho už 49 procenty, tedy téměř miliardou dolarů, se na nich podílely pozorně sledované příjmy z reklam na mobilních aplikacích. Oproti výnosům zhruba 150 milionů USD před rokem tak mobilní tržby vzrostly zhruba šestinásobně. Analytici podle agentury Reuters odhadovali v průměru tržby Facebooku na 1,9 miliardy USD.

Akcie firmy po zprávě vzrostly o více než deset procent na nové maximum 54 dolarů. Akcie Facebooku za poslední tři měsíce vyskočily na zhruba dvojnásobek. Investoři se po počátečním chladném přístupu k firmě stále více přesvědčují, že firmě se na klíčovém trhu reklamy na mobilních zařízeních podařil průlom.

Analytici Wall Street předpokládali, že tržby firmy z reklam na mobilních aplikacích se budou ve třetím čtvrtletí pohybovat mezi 760 a 840 miliony dolarů. Facebook uvedl své akcie na burzu loni v květnu při ceně 38 dolarů za kus. Loni v září se jejich cena kvůli obavám o vyhlídky firmy propadla až na 17,55 dolaru. Facebook se v posledním roce zaměřuje na zvýšení příjmů z reklamy na mobilních zařízeních, tedy chytrých telefonech a tabletech. Firma v uplynulých měsících představila řadu nových produktů a změn.

Zdroj: ČTK

Facebook zvýšil čtvrtletní zisky o 60 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spotřebitelská nálada v Německu mírně klesla

    Byznys ·

    Nálada mezi německými spotřebiteli mírně klesla, zůstala ale nedaleko nejvyšší úrovně za šest let. Uvedl to dnes výzkumný institut GfK. Mírný pokles způsobily obavy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.