Facebook vypnul reklamu v celém Thajsku

Sociální síť Facebook vypnula na thajském trhu veškerou reklamu. K tomuto neobvyklému kroku přistoupila po smrti tamního krále Pchúmipchona Adunjádeta, který byl nejdéle vládnoucím monarchou světa. Informoval o tom server americké televize CNN, podle kterého se jedná o první celostátní reklamní výpadek Facebooku.

Král zemřel ve čtvrtek ve věku 88 let. U svých poddaných se těšil nesmírné úctě a oblibě a u politiků měl velkou autoritu, ačkoli neměl prakticky žádnou politickou moc. V zemi, kde se za jeho panování vystřídalo 26 vlád, byl považován za osobnost zajišťující stabilitu a jednotu. Tisíce Thajců dnes nad jeho smrtí truchlí v ulicích Bangkoku.

Facebook ve svém prohlášení uvedl, že odstranění reklamy je kulturním zvykem v období smutku. Společnost připustila, že netuší jak dlouho bude země za zesnulého krále truchlit. Více odmítl svůj krok komentovat.

Podle královského paláce budou na všech vládních budovách vyvěšena vlajka na půl žerdi po dobu 30 dní počínaje pátkem a všem úředníkům bylo nařízeno nosit černé oblečení po dobu jednoho roku.

CNN však připomíná, že ačkoliv to je pro společnost Facebook poprvé, kdy se uchýlila k celostátní reklamnímu výpadku, rozhodně není jedinou globální společností, která k něčemu takovému přistoupila. Ke stejnému kroku se rozhodla společnost Yahoo, která tak učinila po smrti singapurského politika, který je nazývám „otcem Singapuru“ Li Kuang-jao.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Facebook vypnul reklamu v celém Thajsku Foto: Pan Xunbin / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.