Facebook spouští firemní komunikační síť, kontrola se zaměstnancům nemusí líbit

Facebook se ve spouštění nových služeb letos nezastaví. Ta nejnovější se jmenuje Workplace a má pomoci budovat pracovní komunikační sítě. Zaměstnanci budou moci skrze ní komunikovat nebo sdílet a plánovat události. Redaktor portálu technet.cz Pavel Kasík na rádiu Zet říká, že výhodou je široká znalost sociální sítě Facebook. Workplace navíc nebude propojený s osobním profilem, takže zaměstnavatel nemůže nahlížet do osobní korespondence. Kontrolovat bude ovšem moci firemní komunikaci. To se pak podle Kasíka nemusí líbit  samotným zaměstnancům. 

Facebook Workplace je sociální síť, na níž jsou všichni zvyklí. Na první pohled se totiž neliší od své „matky“. Bude se pouze lišit v obsahu, jenž se prostřednictvím Workplace bude šířit.

„Na Workplace nestudujeme, jestli se někomu narodilo dítě nebo kdo je na dovolené. Všechny události, updaty, poznámky, fotografie by se měly týkat toho, co se děje ve vaší firmě,“ řekl na rádiu Zet Kasík. Pracovní sociální síť je od Facebooku oddělená. Zaměstnanci se tak nemusí bát, že by se jejich nadřízení dostali do jejich soukromé korespondence.

Pozitivní a negativní stránky Facebook Workplace

Zajímavostí může být propojení skupin napříč firmami. Společnosti si tak mohou v případě určitých problémů poradit a překročit problém spojený s hranicí, již představovaly pevně oddělené skupiny. To je zásadní rozdíl, v němž se liší Facebook Workplace od zkušební verze Facebook AdWork. Tu v rámci testovacího provozu používalo kolem tisíce firem.

„Cena je nastavena, jak říká Facebook, konkurenceschopně. To znamená, že u těch největších firem je to třeba dolar za uživatele na měsíc. Oproti konkurenci je to výrazně levnější,“ uvedl Kasík.

Problémem může být skutečnost, že zaměstnanci budou negativně vnímat možnosti kontroly a zjišťování si podrobných statistik o zaměstnancích ze strany vedení. Pracovníci si tak musí dávat pozor na to, co na pracovní sociální síti sdílejí a zdali komunikují k věci pojící se k jejich pracovnímu zaměření. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s redaktorem portálu technet.cz Pavlem Kasíkem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Facebook spouští firemní komunikační síť, kontrola se zaměstnancům nemusí líbit Foto: Ev. Safronov / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Itálií otřáslo další zemětřesení

    Společnost ·

    Centrální Itálii dnes postihlo další silné zemětřesení. Podle italského Geologického a vulkanologického ústavu mělo sílu kolem 6,5 stupně a jeho ohnisko se nacházelo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.