Facebook si našel skulinku, kterou proklouzne na čínský trh

Sociální síť Facebook je již několik let na území Číny zakázaná.  Firma Marka Zuckerberga si ovšem nalezla skulinku, jak se na čínský trh protlačit. Novou možnost jak zasáhnout velké množství čínských uživatel, nabízí nová aplikace Colorful Balloons. Na základě popisu v čínském App Storu je patrné, že aplikace funguje obdobně jako Facebook. 

Prostřednictvím Colorful Ballons mohou uživatelé sdílet fotografie a videa ze svých telefonů. Aplikace rovněž dokáže lokalizovat místo, kde se její uživatel právě nachází. Číňané budou moci prostřednictvím této sociální sítě také vytvářet albumy a sdílet je se svými přáteli nebo rodinou.

Skutečnost, že tato aplikace patří Facebooku, potvrdil deník The New York Times. Jako tvůrce je ovšem označeno vývojářské studio „Youge LLC“. Podle CNN se zle rovněž pozastavit nad tím, že o samotném Facebooku není v aplikaci ani zmínka.

Colorful Ballons splňuje několik požadavků, které uspokojují čínský trh. Aby se uživatelé mohli zaregistrovat, tak musí například zadat telefonní číslo s čínskou předvolbou.

Internetový magazín Business Insider uvádí, že Facebook je oficiálně zablokovány od roku 2009. Země Si Ťin-pchinga rovněž nedávno zablokovala komunikační aplikaci WhatsA. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se pokouší již delší dobu zalíbit čínskému režimu. Kvůli tomu se i dokonce rok učil mandarínštinu. 

Velké technologické společnosti označovaly čínský trh často výrazem Velký Firewall. Kromě Facebooku jsou v Číně zakázány aplikace, jako jsou Snapchat, Pinterest, Twitter a Facebookem vlastněný Instagram.

Technologická firma Google zase v roce 2010 vypnula svůj čínský vyhledávač s tvrzením, že pravidla pro cenzuru jsou příliš obtížná. K tomu také Čínu obvinila z nedávných hackerských útoků.

Čínští vývojáři ale rozhodně nezůstali stranou. Tamní domovskou stránkou pro mikroblogaře je namísto u nás známého Twitteru – Sina Weibo. Američtí technologičtí giganti i tak nepřestali uvažovat nad tím, že by si nalezli cestu, jak proniknout na obří čínský trh.

 

 

 

Zdroj: Zet

Facebook si našel skulinku, kterou proklouzne na čínský trh Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trumpova nechtěná služba Nicolási Madurovi

    Společnost ·

    Po měsících útoků na neoblíbeného venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se dnes ostatní země Latinské Ameriky za Venezuelu rázně postavily. Učinily tak ale na zname…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.