Facebook se blíží dvou miliardám měsíčních uživatelů

Počet lidí, kteří používají sociální síť Facebook každý měsíc, se zvýšil na 1,94 miliardy. Denně pak Facebook navštíví 1,3 miliardy lidí. Společnost to uvedla v rámci své zprávy za první čtvrtletí tohoto roku. Čistý zisk provozovatele sociální sítě vzrostl v meziročním srovnání o 77 procent na 3,1 miliardy dolarů (zhruba 76 miliard Kč).

Celkové tržby Facebooku v prvním čtvrtletí pak dosáhly 8,03 miliardy USD a z toho výnosy z reklamy činily 7,86 miliardy USD. Příjmy z mobilních reklam se na tom podílely 85 procenty proti 82 procentům o rok dříve a 84 procentům v předešlém čtvrtletí. Výsledky dnešní zprávy společnosti překonaly odhady analytiků. Podle BBC však společnost varovala, že růst reklamních tržeb bude výrazně klesat po zbytek roku.

Analytici dotázaní agenturou Reuters odhadovali tržby Facebooku z reklamy na 7,68 miliardy USD. Výzkumná firma eMarketer předpokládá, že Facebook v celém letošním roce zvýší výnosy z mobilní reklamy o 42 procent na 31,9 miliardy USD. Podíl firmy na světovém trhu mobilní reklamy by tak činil 22,6 procenta ve srovnání s více než 35 procenty, které má lídr tohoto trhu Google.

Čtvrtina světové populace nyní používá Facebook každý měsíc, přičemž většina nových uživatelů přichází z Evropy a Severní Ameriky.

Generální ředitel společnosti Mark Zuckerberg ve svém projevu po vyhlášení výsledků uvedl, že velikost uživatelské základny sociální sítě poskytla Facebooku příležitost rozšířit úlohu stránek na pole televize, zdravotní péče a politiky. „S tímto základem bude naším dalším cílem budování komunity,“ řekl. 

 

 

Zdroj: ČTK, Zet, BBC

 

 

Facebook se blíží dvou miliardám měsíčních uživatelů Foto: Flickr.com

reklama

Další články

  1. Babiš podal kvůli nahrávkám trestní oznámení

    Společnost ·

    Vicepremiér Andrej Babiš podal trestní oznámení kvůli záznamům svých rozhovorů, které se tento týden objevily na internetu. Oznámení již podal na městském státním zast…

  2. Deutsche Bank má nového největšího akcionáře

    Byznys ·

    Čínský konglomerát HNA Group od úterý vlastní skoro 10 procent největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank. Na postu top akcionáře německé společnosti tak vyst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.