Facebook poskytne svým zaměstnancům delší čas na truchlení

V době, kdy se firmy Silicon Valley předhánějí v nabídce nejrůznějších benefitů pro své zaměstnance, přichází i společnost Facebook s novinkou. Firma Marka Zuckerberga prodlouží období placeného volna v případě úmrtí v rodině. Poskytne tak až šest týdnů placeného volna na péči o nemocné členy rodiny. Jak informuje server Mashable, tento krok oznámila provozní ředitelka společnosti Sheryl Sandbergová na konferenci Maker's, která se konala tento týden v Kalifornii.

Ve svém prohlášení se Sheryl Sandbergová zasazuje o veřejnou politiku, která bude vstřícnější k těm, kdo pečují o děti či stárnoucí rodiče a usnadní situaci rodinám v období truchlení po ztrátě někoho z blízkých. Sandbergová se dotkla i své osobní zkušenosti bolestné ztráty manžela Davea Goldberga v roce 2015.

Podle nové politiky Facebooku tak mají zaměstnanci nárok na dvacet dnů placeného volna v případě ztráty blízkého člena rodiny a až na deset dnů v případě člena širší rodiny.

Zaměstnanci budou také moci čerpat až šest týdnů placeného volna na péči o nemocného příbuzného a tři dny placené nemocenské v případě krátkodobé nemoci člena rodiny, například když dítě onemocní rýmou či chřipkou.

Placené volno z rodinných důvodů lze čerpat každých dvanáct měsíců.

Nakolik vstřícný tento krok ze strany Facebooku je, lze vyvodit i z informací amerického ministerstva práce, podle něhož má ve Spojených státech na placené volno v případě úmrtí milované osoby nárok pouze 60 % zaměstnanců soukromého sektoru.

Jak uvedla Sheryl Sandbergová, lidé by měli mít možnost věnovat se zároveň práci i svým blízkým a neměli by být nuceni čelit kompromisu. 

 

 

Zdroj: Meshable, Zet

Facebook poskytne svým zaměstnancům delší čas na truchlení Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.