Facebook po méně než roce ruší aplikaci Lifestage

Společnost Facebook ruší po méně než roce sociální aplikaci pro lidi mladší 21 let s označením Lifestage. Ta měla umožnit vytvářet videoprofily, sdílet krátké videoklipy a sledovat příspěvky spolužáků z jedné školy. O informaci referoval zpravodajský portál BBC.

Lifestage sloužila právě pro propojování studentů navštěvujících stejnou školu nebo univerzitu, aby si mohli sdílet mezi sebou veškeré své příspěvky. Nová komunikační platforma ovšem čelila kritice kvůli omezené kontrole soukromí a matoucímu uživatelskému rozhraní.

Facebook internetovému magazínu Business Insider sdělil, že se toho díky aplikaci „mnohé naučil“. Tyto nedostatky ve svém důsledku mohou představovat ponaučení pro samotnou mateřskou sociální síť Marka Zuckerberga.

Lifestage vyvinul produktový manažer Facebooku v době, kdy byl sám teenagerem. K dostání v iOS App Store se poté objevila koncem srpna 2016.

Nová sociální síť zpočátku nové uživatele burcovala k tomu, aby odpovídali na osobní otázky prostřednictvím natočeného videa. Za to pak dostali odměnu v podobě balíčku s emoji.

Lifestage měla fungovat tak, že obsah ohledně členů se zobrazoval pouze lidem mladším 21 let. Toto opatření se dalo v aplikaci bohužel obejít tím vůbec nejjednodušším způsobem - stačilo, abyste při registraci zadali falešné údaje o narození.

V říjnu roku 2016 se aplikace objevila i v Obchodu Play. Nikdy se ale nedočkala masového zájmu. Lifestage se tak zařazuje mezi další zrušené aplikace, kterým se na tomto trhu nepodařilo uspět.

Facebook rovněž ukončil aplikace:

Poke: Komunikační aplikace, ve které zmizela zpráva za deset vteřin po odeslání vašemu příteli.

Slingshot – Komunikační aplikace, jež umožnila kreslit na fotografie a videa, které si navzájem členové aplikace posílali mezi sebou.

Paper – Zpravodajská aplikace, která měla sdružovat informace z nejrůznějších zdrojů.

Notify – Aplikace uživatele upozorňovala na nové zprávy od desítek vydavatelů, mezi nimiž figurovaly Fox News, Washington Post nebo CBS Sport.

Riff – Aplikace měla usnadnit vytváření a sdílení společných videí.

Rooms – Diskuzní aplikace, která umožňovala jejím členům sdílet myšlenky bez odhalení jejich skutečné identity. 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Facebook po méně než roce ruší aplikaci Lifestage Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Saúdská Arábie celosvětově omezí dodávky ropy

  Byznys ·

  Největší světový vývozce ropy Saúdská Arábie sníží v září celosvětově dodávky svým zákazníkům minimálně o 520 tisíc barelů denně. Bude tak chtít splnit dohodu producen…

 2. Nezaměstnanost začala v červenci růst

  Byznys ·

  Nezaměstnanost v červenci po předchozím pětiměsíčním poklesu vzrostla na 4,1 procenta z červnových čtyř procent. Lidí bez práce bylo 303.074, což je nejnižší číslo za …

 3. Zisk ČEZ nadále roste

  Byznys ·

  Čistý zisk energetické společnosti ČEZ stoupl v pololetí meziročně o 21 procent na 16,7 miliardy korun. K růstu dopomohly mimořádné příjmy z prodejů akcií MOL a bytů v…

 4. Vedou peníze ruské mafie k Donaldu Trumpovi?

  Společnost ·

  Není to tak dávno, co holandská televize uvedla dokument s názvem „Pochybní přátelé Donalda Trumpa“. Podle něj jsou mezi obchodními partnery Donalda Trumpa ruští oliga…

 5. Pentagon posiluje Jižní Koreu proti KLDR

  Společnost ·

  Pentagon se chystá změnit parametry balistických raket, jimiž smí podle dohody s USA disponovat jihokorejská armáda. Změna letových a zbrojních charakteristik má být r…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.