Facebook může při hledání práce ublížit, potenciální zaměstnavatelé si vás mohou ověřit

Vznik sociálních sítí přináší mnoho výhod včetně pracovních příležitostí. V některých případech může ovšem ublížit. Jde například o Facebook, který slouží zaměstnavatelům pro ověření potenciálního zaměstnance. Na rádiu Zet to řekla ředitelka pracovního portálu Profesia.cz Zuzana Lincová. Ublížit konkrétně mohou nevhodné fotografie z večírků, vyjadřování na sociální síti nebo „lehce vulgární politické názory“.

„Uchazečům to může určitě ublížit. Měli by si být vědomi toho, že se na ně může potenciální zaměstnavatel touto formou i podívat. Může jít například o nevhodné fotky. Stává se i to, že zaměstnanec řekne, že je nemocen, ale na Facebooku se poté objeví na nějakém večírku,“ řekla Lincová.

Jestliže se člověk uchází o zaměstnání, tak by měl v rámci toho uzpůsobit svůj profil na Facebooku. Nevhodné fotky z večírků nebo „lehce vulgární politické názory“ mohou podle Lincové cestu za vysněnou prací zhatit.

„Facebook je velmi dobré médium například pro brigády nebo rychlé doporučení na nějaké krátkodobé úvazky. Čím dál více mezinárodních společností využívá Facebook k tomu, aby přes něj oslovovalo kandidáty. Přesto z našich výzkumů vyplývá, že to stále není nejsilnější médium pro oslovování, uvedla Lincová na rádiu Zet.

Na opačném spektru stojí čistě profesionální síť LinkedIn. Její uživatelé mohou získat nová napojení na společnosti nebo zaměstnance. Ti je mohou snadněji spojit s kontakty ve firmě, v níž chtějí uplatnit své nabyté dovednosti.

„Nejdůležitější je využít mnoho různých cest, aby tu práci našel. Nejvíce používané jsou internetové portály nebo pracovní sociální sítě. V současné době existují i mobilní aplikace s recenzemi od zaměstnanců, jak pohovory probíhaly nebo jak se tam zaměstnanci cítí,“ informovala Lincová.

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s ředitelkou pracovního portálu Profesia.cz Zuzanou Lincovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s ředitelkou pracovního portálu Profesia.cz Zuzanou Lincovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Facebook může při hledání práce ublížit, potenciální zaměstnavatelé si vás mohou ověřit Foto: Alexey Boldin / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Penta prodala Florentinum čínské skupině CEFC

    Byznys ·

    Investiční skupina Penta dnes podepsala dohodu o prodeji svého administrativního komplexu Florentinum čínské skupině CEFC, která podala nejvyšší nabídku. Uvedla to v t…

  2. Trump míří do Bílého domu

    Společnost ·

    Američané si ve volbách zvolili za 45. prezidenta newyorského miliardáře Donalda Trumpa. Jeho vítězství uzavírá osmiletou éru demokratů v Bílém domě. Trump ovládl trad…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.