Facebook je atraktivnější u starší generace, u teenagerů ztrácí popularitu

Sociální síť Facebook se stává čím dál méně populární mezi mladými lidmi. Výzkumná společnost eMarketer předpověděla, že platformu Marka Zuckerberga přestanou letos používat dva miliony lidí ve věku do 25 let. Server Independent píše o tom, že nyní používá Facebook 83 procent lidí ve věku mezi 18 až 24 lety. Do roku 2021 má tento podíl klesnout na 81,5 %.

Na Facebook se mohou přihlásit děti starší 13 let. Se vstoupením platnosti evropské legislativy na ochranu soukromí GDPR se v Česku tato hranice posunula dokonce na 15 let. eMarketer nicméně očekává, že počet uživatelů Facebooku ve Spojených státech ve věku 11 let a mladších klesne do roku 2021 o 9,3 %. Není žádnou neznámou, že se v prostředí Facebooku pohybují i mladší lidi, kteří uvedou při registraci starší věk. Ve věkové kategorii 12 až 17 let podíl klesne o 5,6 procenta a v 18 až 24 let o 5,8 procenta.

„Je to poprvé, kdy eMarketer předpovídá pokles počtu uživatelů na americkém Facebooku v těchto věkových skupinách,“ informovala společnost podle serveru The Independent.

„Facebook má problém s dospívajícími,“ sdělil britský analytik společnosti eMarketer Bill Fisher. Podle jeho slov nejnovější výzkum naznačuje skutečnost, že jde více o prognózu než teorii.

Nic se nemění na tom, že Facebook stále rozšiřuje svoji uživatelskou základnu. Důvodem je zvyšující se popularita mezi staršími jedinci. U teenagerů je to ale jinak. V zájmu Zuckerbergovy firmy by mělo být cílit především na mladší generace, které představují více příslibů do budoucnosti. 

„Obecně očekáváme, že zájem uživatelů sociálních sítí mladších 24 let se bude i nadále snižovat,“ sdělil serveru The Independent hlavní analytička eMarketer Karin von Abramsová.

eMarketer si rovněž všímá skutečnosti, že stoupá počet lidí, kteří se na Facebook nikdy neregistrovali. Na druhou stranu to ani neplánují. Podle Karin von Abramsové jde o „logický důsledek stárnutí“ Facebooku. Tato sociální síť již začíná ztrácet atraktivitu. Mladší generace tak ve větší míře lákají nové sociální platformy doplněné o nové funkce.

Mnoho teenagerů tak v tomto důsledku používá ve větší míře sociální sítě, jako jsou Instagram nebo Snapchat.

Koncem května letošního roku vyšla zpráva o tom, že se Facebook s ohledem na nejnavštěvovanější americké weby propadl až na třetí místo. Předběhl jej přitom diskuzní server Reddit. Důvodem může být skutečnost, že statistiky nezapočítávají přihlášení prostřednictvím aplikace.

 

 

Zdroj: The Independent, Youradio News

Facebook je atraktivnější u starší generace, u teenagerů ztrácí popularitu Foto: Alexey Boldin / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Mexiko uvalí na americké potraviny a ocel 25% cla

  Byznys ·

  Mexiko uvalí cla ve výši až 25 procent na dovoz ocelářských a některých potravinářských produktů ze Spojených států. Informaci ve středu uvedlo mexické ministerstvo ho…

 2. TOP 10 nejdražších fotbalistů světa

  Společnost ·

  Mistrovství světa ve fotbale je za dveřmi a ruku v ruce s tím společnost CIES Football Observatory vydala žebříček s nejdražšími fotbalisty světa. Dominuje mu hvězdný …

 3. USA vyzývají OPEC ke zvýšení těžby ropy

  Byznys ·

  Americká vláda požádala Saúdskou Arábii a některé další členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), aby zvýšily těžbu ropy. Agentuře Reuters to v úterý uvedly zdro…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.