Facebook i navzdory blokování svých stránek zakládá v Číně inovační centrum

Společnost Facebook založila v Číně dceřinou firmu a plánuje tam vytvořit inovační centrum na podporu místních začínajících společností a vývojářů. Firma v úterý uvedla, že chce tímto způsobem rozvinout svou přítomnost na čínském trhu, kde jsou stránky její sociální sítě blokovány.

Dceřiná firma Facebooku je registrována v Chang-čou, domovském městě čínského internetového gigantu Alibaba v provincii Če-ťiang. Podobná střediska pro školení a workshopy firma vybudovala i ve Francii, Brazílii, Indii a Jižní Koreji.

"Založení podniku v Číně neznamená, že Facebook mění přístup k této zemi," uvedla firma a dodala, že se stále učí, co to znamená být v Číně. Na založení dceřiné firmy upozornila agentura Reuters, Facebook se k věci vyjádřil až po jejích dotazech.

Přestože cenzura se pod vedením prezidenta Si Ťin-pchinga od roku 2013 zpřísnila, technologické firmy z USA, jejichž webové stránky jsou blokované, stále aktivněji hledají nové způsoby, jak vstoupit na trh, aniž by na sebe přivolaly hněv regulátorů.

Například Google má v Číně několik set zaměstnanců a nedávno tam otevřel výzkumné centrum umělé inteligence. V posledních měsících také pro čínský trh předběžně spustil několik aplikací. Další americká společnost Apple vloni výrazně změnila své obchody s aplikacemi tak, aby odpovídaly restrikcím čínské cenzury, na žádost regulátorů například odstranila stovky aplikací.

 

 

Zdroj: ČTK

Facebook i navzdory blokování svých stránek zakládá v Číně inovační centrum Foto: Shutterstock.com: Mark Zuckerberg

reklama

Další články

 1. Firmě Coca-Cola stoupl zisk o 69 %

  Byznys ·

  Americký nápojový gigant Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk o 69 procent na 2,32 miliardy dolarů (51 miliard Kč). Výsledky předčily odhady analytiků. Podle stře…

 2. Počet přihlášených patentů v Česku loni klesl

  Tech ·

  Český statistický úřad zveřejnil aktuální údaje o takzvané patentové statistice. Za rok 2017 bylo českým přihlašovatelům uděleno 606 patentů, což je o 69 méně než v ro…

 3. Netflix otevře v Evropě nové produkční centrum

  Byznys ·

  Americká internetová televize Netflix zavádí ve Španělsku první produkční centrum na evropské půdě. Rozhodnutí je součástí plánu firmy rozšířit svoji nabídku pořadů o …

 4. Počet padělaných bankovek a mincí klesá

  Byznys ·

  Česká národní banka (ČNB) zadržela v prvním pololetí 1182 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. To je v meziročním srovnání pokles o 16 procent, loni v pololetí Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.