Facebook bude spolupracovat s Hollywoodem, natočí vlastní seriály

Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení vlastních pořadů televizního typu. Epizoda má dosahovat na hodnotu až tří milionů dolarů (70,5 milionu korun). Cílovou skupinou jsou mladí lidé mezi 13 a 34 lety. Informaci přinesl list The Wall Street Journal.

Připravuje se seriálové drama „Strangers“ (Cizinci) a herní show. Jednotlivé díly společnost odvysílá postupně, nedá je k dispozici všechny najednou jako to dělají firmy Netflix a Amazon, napsala agentura Reuters. Výrobu vlastních seriálů zahájila minulý týden i firma Apple.

Jde o další krok v dlouhodobém vývoji služby, která původně umožňovala vysokoškolákům prohlížet si vzájemně obrázky. Na letošní dubnové výroční konferenci oznámil generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg, že se společnost hodlá nově zaměřit také na technologii známou jako rozšířená realita. Nová aplikace pro mobilní telefony umožní uživatelům například vytvořit trojrozměrné scény z dvojrozměrné fotografie.

 

 

Zdroj: ČTK

Facebook bude spolupracovat s Hollywoodem, natočí vlastní seriály Foto: 1000 Words / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hudební aplikace Youradio v Česku boduje

    Tech ·

    Hudební aplikace Youradio, která je produktem multimediálního domu Lagardere Active ČR, získala 2. místo v anketě Mobilní aplikace 2017 v kategorii média. Tato aplikac…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.