Evropská komise varuje USA před uvalením dalších sankcí proti Rusku

Evropská komise v neděli varovala americký Kongres před přijetím nových sankcí proti Rusku a vyzvala Washington, aby zamýšlené kroky koordinoval s partnery ze skupiny G7. Brusel se obává, že další sankce by mohly mít „široké“ a „nezamýšlené důsledky“ na Evropskou unii, zejména na její energetiku. Republikáni a demokraté v Senátu a Sněmovně reprezentantů dosáhli v neděli průlomu v jednání o zákonu, který by umožňoval nové sankce vůči Rusku, Íránu i KLDR.

Nové protiruské sankce už v červnu hladce prošly Senátem a v neděli představitelé obou komor Kongresu oznámili, že se dohodli na odstranění zásadních překážek k přijetí zákona. Proti dalším sankcím se staví prezident Donald Trump, jemuž by navržený zákon ztížil odvolávání sankcí. Sněmovna má o balíku opatřeních hlasovat v úterý.

Nové americké sankce by mohly dopadnout například na výstavbu druhé větve plynovodu Nordstream z Ruska pod Baltským mořem do Německa. Berlín už varoval USA před odvetou, pokud by další sankce měly zasáhnout firmy, které se na jeho výstavbě podílejí, zejména ruský Gazprom, uvedla agentura Reuters.

Nové protiruské sankce mají být namířeny na jedince a firmy spojené s údajnými pokusy ovlivnit americké prezidentské volby. Zavedly by nová opatření v oblastech těžby surovin, zpracování kovů a námořní a železniční dopravy.

 

 

Zdroj: ČTK

Evropská komise varuje USA před uvalením dalších sankcí proti Rusku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Interpol má seznam 173 možných atentátníků

  Společnost ·

  Seznam 173 členů radikální organizace Islámský stát (IS), kteří mají údajně zvláštní výcvik zaměřený na páchání sebevražedných útoků v Evropě, rozšířila podle britskéh…

 2. TOP deset nejmocnějších žen světa

  Byznys ·

  Do čela největších světových společností, mezinárodních institucí a politického dění se stále ve větší míře dostávají ženy. Které z nich patří globálně k těm nejmocněj…

 3. Deset prvních zaměstnanců Applu. Kde jsou dnes?

  Byznys ·

  Jméno Steve Jobs se nesmazatelně pojí k technologické společnosti Apple. Tento muž představoval hnací sílu, která transformovala Apple v jednu ze světově nejcennější t…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.