Evropské banky testovaly novou blockchainovou technologii, má usnadnit platby

Skupina evropských bank oznámila, že dokončila první přeshraniční živé transakce založené na blockchainové technologie. Mělo k tomu dojít skrze novou platformu we.trade. Podle úterního prohlášení k platbám mělo dojít během posledních pěti dnů mezi 9 bankovními institucemi. Více už o tom informoval portál Coindesk.

Mezi jednou z devíti společností figurovala i instituce poskytující bankovní a finanční služby sídlící v Londýně HSBC. Ta uvedla, že tří jejím klientům se podařilo úspěšně dokončit transakce prostřednictvím we.trade minulý týden. Mělo k tomu konkrétně dojít na území Evropy.

Platformu we.trade postavenou na blockchainové technologii firmy IBM a její Hyperledger Fabric technologií založily firmy Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Nordea, Robobank, Santander, Société Générale a UniCredit.

 Zdroj: YouTube.com / Bitcoin - Investícia do budúcnosti BFI

Portál CoinDesk již v dubnu informoval o tom, že platforma we.trade zahájila testování v květnu a ke komerčnímu uvedení na trh pak má dojít v létě.

Bankovní instituce Société Générale vysvětlila, že platforma we.trade se zaměří na obchodování s malými a středními podniky v Evropě. Má pak usnadnit a urychlit mezihraniční bankovní transakce.

 

 

Zdroj: Coindesk, Youradio News

Evropské banky testovaly novou blockchainovou technologii, má usnadnit platby Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

  1. Výše zisku z filmových pobídek klesá

    Byznys ·

    Český filmový průmysl v oblasti reklamy a zakázkové tvorby ztrácí konkurenceschopnost, uvedla na tiskové konferenci v Karlových Varech Asociace producentů v audiovizi.…

  2. Tématu Krym se schůze Trumpa s Putinem vyhne

    Společnost ·

    Krymská anexe nebude na pořadu témat summitu prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Uvedl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ve všem ostatním je prý ale ruský vůd…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.