Evropské akcie obnovily růst, stalo se tak po sedmi poklesech za sebou

Evropské akcie včera začaly růst. Stalo se tak po sedmi poklesech za sebou. Panevropský index FTSEurofirst 300 stoupl o 1,8 % poté, co v úterý klesl až na nejnižší úroveň od září 2013. Evropské akciové trhy začaly růst díky příznivým hospodářským výsledkům, které vykázaly některé společnosti.

Index FTSEurofirst 300 dnes v jednu chvíli vykazoval téměř tříprocentní nárůst. O část zisků však přišel po projevu šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová. Ekonomika Spojených států podle Yellenové čelí mnoha globálním hrozbám, které by mohly vykolejit ekonomický růst a donutit Fed k pomalejšímu zvyšování úrokových sazeb.

„Projev Yellenové mírně zvýšil obavy ohledně hospodářského růstu,“ řekl agentuře Reuters analytik Roberto Lottici ze společnosti Ifigest. Podle Lotticiho je nyní zapotřebí, aby oživení na akciovém trhu podpořily příznivé ekonomické údaje.

Cena akcií největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank dnes stoupla o více než deset procent po zprávě listu Financial Times, že firma plánuje rozsáhlý odkup svých dluhopisů, aby podpořila hodnotu svých cenných papírů.

Akcie norské softwarové společnosti Opera Software posílily dokonce o 33,5 procenta. Reagovaly tak na nabídku skupiny čínských firem na převzetí podniku za 10,5 miliardy norských korun (29,5 miliardy korun).

 

 

Zdroj: ČTK

Evropské akcie obnovily růst, stalo se tak po sedmi poklesech za sebou Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.