Europoslanci dnes mají schválit usnesení kritizující stav ruské demokracie

Evropský parlament se dnes na závěr svého březnového plenárního zasedání ve Štrasburku bude jednat o zahraničně-politických otázkách. Schválit má usnesení kritizující stav demokracie a lidských a občanských práv v Rusku nebo usnesení k zahraniční a bezpečnostní politice Evropské unie. Europoslanci se budou zabývat také stavem lidských práv ve světě.

O vztazích k Rusku a o zahraniční a bezpečnostní politice europoslanci debatovali v souvislosti s vraždou opozičního vůdce Borise Němcova už ve středu. Kritizovali nedostatek demokracie a svobod v Rusku.

V souvislosti s ruským postupem vůči Ukrajině se většinou shodovali na potřebě posílit bezpečnost Evropy, což je také součástí návrhu usnesení EP. V debatě se poslanci přeli také o diskutované vizi vytvoření společné evropské armády. Tu minulý týden podpořil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Europoslanci se dnes budou zabývat také stavem lidských práv ve světě. Konkrétně se vyjádří například k útokům a únosům, které páchá takzvaný Islámský stát na Blízkém východě, nebo k situaci v Jižním Súdánu či Venezuele.

 

Zdroj: ČTK

Europoslanci dnes mají schválit usnesení kritizující stav ruské demokracie Foto: Botond Horvath / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

    Byznys ·

    Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

  2. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

    Byznys ·

    Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.