reklama

Eurokomisař Hahn slíbil Makedonii a Turecku pomoc EU

Pomoc Evropské unie Makedonii při zvládnutí uprchlické krize dnes ve Skopje přislíbil eurokomisař pro rozšíření Johannes Hahn. Příliv uprchlíků do Makedonie, jejichž počet každodenně překračuje 5000, je podle Hahna problémem nejen této balkánské země, ale i ostatních států EU.

Mohlo by vás zajímat

Evropa makedonským úřadům podle Hahna pomůže. V pondělí je ve Skopje očekáván tým unijních expertů, který na místě stanoví rozsah a obsah potřebné pomoci. Částku jedné miliardy eur bude eurokomisař navrhovat jako pomoc Evropské komise Turecku.

Za poslední tři měsíce prošlo podle makedonské policie zemí na 83 000 uprchlíků, kteří míří na sever do Srbska a dál přes Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko a Rakousko do Německa. Hahn v Makedonii navštívil uprchlický tábor Gevgelija při jižní hranici s Řeckem, kde běženci absolvují registraci před další cestou na sever.

Makedonský parlament na návrh vlády prodloužil v pátek mimořádný stav na hranicích s Řeckem do června příštího roku. Rozhodnutí vychází z předpovědí, že jako tranzitní země bude Makedonie fungovat i v příštích měsících.

 

Zdroj: ČTK

Eurokomisař Hahn slíbil Makedonii a Turecku pomoc EU Foto: ČTK/ZUMA/Delmi Alvarez: Eurokomisař Johannes Hahn

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.