Euro kvůli nervozitě před volbami ve Francii oslabuje

Jednotná evropská měna euro v pátek na devizových trzích oslabovala, hlavním důvodem je nervozita kolem blížících se voleb ve Francii. Vzhůru se naopak vydal japonský jen, kterému notně pomáhá jeho pověst bezpečné investice v době globální a politické nejistoty.

Kolem 17:40 euro vůči dolaru ztrácelo 0,5 procenta na 1,0620 USD, k jenu odepisovalo 0,9 procenta a nacházelo se na 119,83 JPY. Dolar k jenu pak vykazoval pokles o 0,4 procenta na 112,83 JPY.

Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, přidával 0,4 procenta na 100,85 bodu.

Nejnovější předvolební průzkumy ve Francii znovu ukázaly, že první kolo prezidentských voleb vyhraje kandidátka krajní pravice Marine Le Penová. Průzkumy ale zároveň naznačují, že ve druhém kole prohraje.

Oslabuje v pátek také britská libra, která se k euru propadla nejníže za deset dní. Důvodem je překvapivý pokles maloobchodních tržeb v Británii, který naznačuje, že spotřebitelská nálada v zemi se zhoršuje s tím, jak se vláda připravuje zahájit jednání o vystoupení z Evropské unie.

 

Zdroj: ČTK

Euro kvůli nervozitě před volbami ve Francii oslabuje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nachází se pod Novým Zélandem další kontinent?

    ·

    K existujícím šesti světadílům by mohl přibýt další – Zélandie. Zatím zůstává celý ukryt pod vodami jižního Pacifiku, píše BBC. Není však žádnou neznámou. Jeho nejvyšš…

  2. Proč jsou děti starších matek inteligentnější

    Společnost ·

    Podle britského deníku Independent je více pravděpodobné, že v testech inteligence budou vynikat děti, které se narodily starším matkám, než děti mladých matek. Deník …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.