EU vyšetřuje Rusko a Čínu kvůli podezření z dumpingu při prodeji válcované oceli

Evropská komise prošetřuje podezření, že Rusko a Čína prodávají výrobky z válcované oceli na trhu Evropské unie pod tržními náklady. Výkonný orgán EU se k tomuto kroku uchýlil z podnětu evropského ocelářského sdružení Eurofer.

Eurofer podal v dubnu stížnost na to, že Čína a Rusko vyvážejí do EU za dumpingové ceny za studena válcovanou ocel používanou například v automobilech nebo domácích elektrospotřebičích. To podle sdružení způsobuje evropskému ocelářství „značnou škodu“.

Pokud komise dospěje k závěru, že obvinění jsou pravdivá, může příslušné producenty postihnout pokutou. Ve středu komise oznámila, že zavádí antidumpingová cla na dovoz elektrické oceli z Číny, Japonska, Ruska, Jižní Koreje a Spojených států do Evropské unie. Letos to je už druhá série opatření na ochranu evropských ocelářů.

Dva přední ruští výrobci oceli agentuře Reuters sdělili, že do EU nadměrné objemy oceli nevyvážejí, ani je tam neprodávají pod tržní cenou. Mluvčí společnosti Severstal uvedl, že firma exportuje plně v souladu s mezinárodními pravidly. Také mluvčí ocelárny Novolipeck sdělil, že jeho podnik se dumpingového prodeje nedopouští.


Zdroj: ČTK

EU vyšetřuje Rusko a Čínu kvůli podezření z dumpingu při prodeji válcované oceli Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ING Bance v Česku loni vzrostl zisk o 64 procent

    Byznys ·

    Tuzemské pobočce ING Bank loni stoupl čistý zisk na 344 milionů korun. V meziročním srovnání jde o čtyřiašedesátiprocentní nárůst. Celková výše aktiv se bance loni sní…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.