EU volá po opakování prezidentských voleb ve Venezuele

Ministři zahraničí zemí EU v pondělí vyzvali k novým prezidentským volbám ve Venezuele, které by se konaly podle mezinárodně uznávaných demokratických standardů. V přijatých závěrech také v této souvislosti upozornili na možnost dalších sankcí vůči představitelům této jihoamerické země.

Nedávné prezidentské volby ve Venezuele vyhrál dosavadní prezident Nicolás Maduro. Hlasování ovšem bojkotovala velká část opozice a jako nedemokratické je kritizovala řada zemí regionu. Spojené státy už kvůli dění kolem voleb zpřísnily sankce vůči Venezuele a obě země si vzájemně vyhostily diplomaty.

EU je přesvědčena, že "volby a jejich výsledek postrádají jakoukoliv věrohodnost", protože proces hlasování nedával záruky, že volby budou demokratické.

Unie už loni v prosinci začala proti Venezuele uplatňovat zbrojní embargo a zákaz prodeje techniky a vybavení, které by mohly sloužit k vnitřním represím. V lednu zmrazila majetek a zakázala cesty do unie sedmi lidem, které spojuje s nerespektováním právního státu a s porušováním lidských práv v zemi.

 

 

Zdroj: ČTK

EU volá po opakování prezidentských voleb ve Venezuele Foto: Shutterstock.com: Nicolás Maduro

reklama

Další články

  1. Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

    Komerční sdělení ·

    Na pražském Mánesově mostě se poprvé v historii uskuteční kulturní akce. V sobotu 2. června se přímo na mostě koná oslava sousedství mezi Čechy a Němci. Namísto aut a …

  2. Venezuela propustila vězněného Američana

    Společnost ·

    Američan vězněný ve Venezuele byl propuštěn a ještě v sobotu přiletěl do vlasti. Oznámil to americký prezident Donald Trump, který se jej večer místního času chystá př…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.