EU rozšířila v souvislosti s chemickým útokem v Sýrii sankce

Evropská unie v pondělí na svůj sankční seznam v souvislosti se syrskou krizí doplnila 16 vojáků a vědců kvůli jejich spojení s používáním chemických zbraní vůči civilnímu obyvatelstvu. V pondělí o tom informovala Rada EU. Po pondělním rozhodnutí tak má kvůli podílu na násilí vůči civilistům v Sýrii zmrazený majetek a zakázány cesty do EU už 255 osob.

Zmrazení majetku se týká také 67 právnických osob. Sankce, které EU spustila vůči syrskému režimu kvůli občanské válce, šíře představují také ropné embargo, omezení možnosti investic, zmrazení prostředků syrské centrální banky v EU a omezení exportu technologií, které mohou být využity k represi občanů či sledování internetových a telefonických komunikací.

Z 16 v pondělí na seznam doplněných osob je osm vysokých vojenských důstojníků a osm vědců, kteří se mají podíl na výrobě a použití chemických zbraní. EU už svá opatření několikrát rozšířila na další představitele režimu prezidenta Bašára Asada, naposledy letos na počátku března.

 

 

Zdroj: ČTK

EU rozšířila v souvislosti s chemickým útokem v Sýrii sankce Foto: ČTK/ZUMA/Ferhat Dervisoglu

reklama

Další články

  1. Telegram zavře kanály používané radikály

    Společnost ·

    Komunikační síť Telegram uzavře všechny kanály napojené na teroristy. Oznámil to v neděli zakladatel této šifrované mobilní sítě Pavel Durov. Učinil tak krátce po rozh…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.