EU hodlá investovat 120 milionů eur na rozšíření internetu zdarma

Evropská unie plánuje poskytnout 120 milionů eur (3,2 miliardy korun) na rozšíření bezplatného bezdrátového připojení k internetu. Peníze se mají do konce letošního roku objevit v sedmiletém unijním rozpočtu na období 2014-2020. Nynější maltské předsednictví EU oznámilo, že záměr Evropské komise v pondělí podpořily unijní státy i Evropský parlament.

Projekt Wifi4EU, zajišťující bezpečný vysokorychlostní přístup na internet, se má týkat 6000 až 8000 měst a vesnic ve všech členských zemích EU. Signál wifi by díky němu měl být dosažitelný v parcích, na náměstích, v čekárnách, v nemocnicích a podobně.

Ohled má být při přidělování financí brán na geografické hledisko, aby peníze nevyužily jen některé „hbitější“ unijní státy. O peníze z unijních zdrojů budou moci žádat pouze ty obce, kde zatím podobná služba není k dispozici.

Evropská komise svou iniciativu mimo jiné zdůvodňuje snahou podpořit elektronickou státní administrativu a účast občanů na veřejném životě.

 

Zdroj: ČTK

EU hodlá investovat 120 milionů eur na rozšíření internetu zdarma Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Travolta daroval své letadlo australskému muzeu

    Společnost ·

    Americký herec John Travolta se rozhodl darovat své letadlo Boeing 707 australskému muzeu. Coby pilot s ním nalétal tisíce kilometrů. Letoun však podle něj potřebuje o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.