Čeští vývojáři se loni předvedli, vznikl rekordní počet videoher

Loni v České republice vzniklo rekordních 35 nových videoher, které si zahrálo přes deset milionů hráčů. Čeští vývojáři dodali na trh 24 her pro mobilní telefony a 11 pro herní konzole. Uvedli to organizátoři soutěže Česká hra roku.

Vytváření her pro počítače, herní konzole nebo mobilní zařízení se v Česku věnuje zhruba 1100 vývojářů ve 47 týmech. České vývojářské firmy ročně podle odhadů expertů utrží okolo tří miliard korun.

Podle předsedy poroty České hry roku Martina Bacha velikost trhu kolísá, i když počet českých herních titulů stále roste. „Některé herní trháky vznikají třeba pět let. Během této doby je studio s tržbami v útlumu a pak mu raketově narostou,“ podotkl. Řádově stovky tisíc prodaných exemplářů mají na kontě v poslední době například simulace továrny Factorio od Wube Software, které se pyšní více než 750.000 uživateli, Truck Simulator s více než půlmilionem hráčů a mobilní Chameleon Run se 400.000 staženími.

O titul nejlepšího herního titulu loňského roku se v sedmém ročníku soutěže utkají American Truck Simulator od SCS Software, Dark Train z dílny Paperash Studia, Chameleon Run od Hyperbolic Magnetism a Samorost 3 ze studia Amanity Design. Nejvíce nominací, celkem v šesti kategoriích, získal Samorost a Dark Train.

Vyhlášení soutěže bude 10. února. Hlasovat bude odborná porota složená z vývojářů a novinářů věnujících se oboru.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Čeští vývojáři se loni předvedli, vznikl rekordní počet videoher Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Amazon pomalu ztrácí Indii

    Byznys ·

    Největší světový e-shop Amazon má problémy se svým obchodováním na jednom z nejrychleji rostoucích trhů na světě. Firma naráží na rozčilení indické veřejnosti kvůli pr…

  2. Rusko neočekává rychlé zlepšení vztahů s USA

    Společnost ·

    Rusko nemá žádné iluze, že během vlády prezidenta Donalda Trumpa dojde k rychlému tání ve vztazích mezi Ruskem a USA. Na půdě ruského parlamentu to ve středu uvedl tam…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.