Čeští exportéři se zajímají o Ukrajinu, pokračujícím bojům na Donbasu navzdory

Čeští exportéři se i nadále zajímají o ukrajinský trh. Ukrajina je totiž i přes všeobecně opadající zájem způsobený válečným konfliktem na východě země pro české dovozce čtrnáctou nejčastější exportní destinací. Vyplývá to z informací Svazu průmyslu a dopravy ČR (SPČR), získaných na základě dvoudenních konzultací firem s ekonomickými diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří agentury CzechTrade.

„V letošním roce se registrovalo 468 účastníků, kteří si zažádali o celkem 3 130 individuálních schůzek. A právě na základě počtu přihlášených exportérů o informace z dané země lze vyvodit zájem o konkrétní teritorium,“ uvádí SPČR ve své tiskové zprávě.

V minulosti byla Ukrajina dokonce v první desítce nejoblíbenějších zemí pro český export. Zájem později opadl kvůli situaci na východní Ukrajiny, kde bojují protiruští separatisté proti ukrajinským vojákům.

„Na druhé straně je zájem o informace z této země větší než například o USA, Ázerbájdžán, JAR, Izrael, Koreu nebo Chile. Ze zjištění lze vyvodit, že české firmy se nadále zajímají o tuto exportní destinaci,“ zmiňuje se SPČR. 

 

Zdroj: Zet

Čeští exportéři se zajímají o Ukrajinu, pokračujícím bojům na Donbasu navzdory Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.