Šest nejbizarnějších aut letošního roku

Automobilový průmysl se pohybuje nebývale rychle dopředu. Skrze koncepční vozy automobilových výrobců si většinou můžeme představit, jak bude naše budoucnost na silnicích vypadat. V některých případech může být ale jejich vidina poněkud zvláštní. No posuďte sami...

1) Japonská automobilka Toyota v dubnu představila koncepční vůz, který je vyrobený výhradně ze dřeva. Skládá se z 86 ručně vyráběných desek. Vůz byl vyroben technikou zvanou okuriari, což znamená, že při sestavování nebyly použity žádné hřebíky. Vůz je skutečně schopen jízdy, ale řídit ho na ulici jaksi není legální.

Zdroj: Toyota

2) Toužili jste někdy po autě, které snadno uloží váš longboard? Pokud ano, tak koncept automobilky Audi s názvem „connected-mobility“ (připojená mobilita) je to pravé pro vás. Do nárazníku auta je integrován longboard, který si můžete vytáhnout, kdykoliv potřebujete.

Zdroj: Audi

Zdroj: Audi

3) Americký startup Faraday Future přestavil v lednu zajímavě vyhlížející koncept vozu na veletrhu Consumer Electronics Show. Vypadá jako mutace závodního vozu a Batmobilu. Jakkoliv úžasně to zní, auto není určeno pro výrobu.

Zdroj: Flickr.com

4) A opět Toyota. Tentokrát s hranatým, elektrickým konceptem SUV, který nese příhodný název uBox. Podle automobilky se jedná o auto pro mladé podnikatele, kteří chtějí vozidlo, které může nabídnout i kancelářské prostory. Ten se vytvoří chytrým posunutím sedadel.

Zdroj: Toyota

Zdroj: Toyota

5) Koncepční vůz Rolls-Royce Vision 100 je ohromující v mnoha ohledech - zejména jeho neobvyklé konstrukční rysy a hranatý prostor kolem kol. Vzhledem k tomu, že se jedná o plně autonomní vůz, vnitřek se skládá z luxusní pohovky pro dva a obří televize.

Zdroj: Rolls-Royce

Zdroj: Rolls-Royce

6) Nepřistoupit na vlnu technologických vychytávek se zas rozhodl Jeep, který představil koncept FC 150. Představuje jakýsi zajímavý mix starého a nového. Ačkoliv je exteriér vozu poněkud retro, spodek vozu je Wrangler z roku 2005 s optimální schopností jízdou v terénu.

Zdroj: Jeep 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Šest nejbizarnějších aut letošního roku Foto: Toyota

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.