Šest důvodů, proč si nekupovat supersportovní automobil

Snad každý muž sní o tom, že si jednoho dne pořídí supersportovní automobil typu Ferrari, Lamborghini, McLaren, Pagani nebo Bugatti. Je to jeho životní přání od útlého dětského věku až do dospělosti. Je ale opravdu výhodou jej mít zaparkované doma v garáži? Internetový magazín Business Insider přišel s šesti nevýhodami, které vás mohou potkat v pozici majitele supersportu.

1) Výmol vás může stát statisíce korun

Supersportovní automobily jsou navržené tak, aby pomocí své aerodynamiky proklouzávaly vzduchem jako nůž po másle. Jejich podvozky jsou přilepené k zemi, aby se od ní neodlepily. Nízký podvozek ale není rozhodně takovou výhodou, jak se může zdát. Pouze malé výmoly na silnici mohou zapříčinit škody v rozsahu statisíců korun. Stav českých silnic snad nemusíme zmiňovat. Nehledě na to, že byste si chtěli zkrátit s „Lambem“ cestu domů nějakou místní polní cestou. To si pak pro svůj supersexy vůz můžete objednat odtahovou službu. Jízdu si tak vlastně na běžné silnici nemůžete ani užít. Bez požitku z jízdy si totiž musíte všímat toho, jakou kondici má silnice, nebo zdali není před vámi zrovna zpomalovací práh.

2) Neukočírovatelná síla

Co si počnete se sílou přesahující 600 koní? Kdo ví, protože v 99,99 % ji během jízdy ani nevyužijete. Závratnou rychlostí bude na druhou stranu ubývat benzin v nádrži. Pokud se potenciálu svého supersportu nebude chtít vzdát, tak se vystavuje vysokému množství rizik. Můžete zcela ztratit kontrolu nad vozidlem a způsobit tak nehodu, jež může být velice nákladná. Nejde přitom pouze o vynaloženou částku za opravu vozu. Jde i o samotný život. Neschopnost využít rychlost vozu může dostat člověka i do deprese. Podle Business Insideru není smutnější pohled na auto, které se potácí v dopravní zácpě.

3) Nastřelená cena a rozstřelené auto

Cena nejlevnějších supersportů je stále poměrně na vysoké úrovni. Svědomí člověka rdousí myšlenka, zdali je jeho vůz za 2,5 milionů korun skutečně supersportem. Z toho důvodu pak chce zvednout laťku a koupit si ještě dražší automobil. Pokud opravdu člověk sáhne po koupi takto drahého auta, tak musí počítat i s případnými náklady na opravu. Jednoduše musí brát v potaz, že havaruje. Během každé jízdy se může cokoli pokazit. Jde ale i o nevyžádané opravy, jejichž cena dosahuje rovněž závratných částek.

V obou případech je zapotřebí počítat s obrovskými sumami peněz na opravu. Pokud chcete dát do autorizovaného servisu vůz kvůli opravě brzd, tak musíte počítat i s tím, že krom vysokých investic, se prodlouží i doba opravy vašeho supervozu.

4) Supersport na úkor zničené páteře

Běžné automobily jsou navrženy tak, aby zařídily pro své řidiče a jejich spolucestující co nejlepší pohodlí. O supersportech se to říct bohužel nedá. Celá jejich podstata spočívá v nízkém profilu automobilu. Připadáte si tedy, jako byste seděli na silnici. Pro záda a samotnou kostrč to není z fyziologického hlediska nic příjemného. Pokud se rozhodnete například s McLarenem 675LT podniknout delší roadtrip, tak po vylezení z vozu poznáte své.

5) Na každém kroku jste celebritou

Nezáleží na tom, kam se vypravíte. Nikdy se totiž nemůžete skrýt před veřeností. Vždy k vám někdo přijde a bude se vás ptát na vtíravé dotazy. V druhé řadě se nevyhnete ani žádostem, zdali si s vaším automobilem nemohou udělat selfie. V první chvíli to člověku může přijít příjemné, když se vás ale pokaždé u benzinové pumpy člověk zavalí otázkami, tak už nejde o žádné terno. Pokud jste ale společenským člověkem, tak pro vás tento fakt může být přínosem.

6) V supersportu jste bohem, v reálném životě pokorným byrokratem

Supersport může v poslední řadě změnit váš charakter. Uvnitř si připadáte jako někdo jiný. S nasednutím do supersportu se transformujete v boha i přesto, že v reálném životě jste pokorný byrokrat. Na druhou stranu to nemusí být pro někoho na škodu.

 

Může se stát, že náklady vynaložené do supersportu vás přesvědčí o tom, že nejlepšími dny byl jeho nákup a jeho prodej. Může se ale stát, že vám jízda a jeho síla vyrazí dech a nebudete se jej chtít vzdát za žádnou cenu, uzavírá Business Insider.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Šest důvodů, proč si nekupovat supersportovní automobil Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.