Šest dovedností, které je dobré mít ve svém životopisu

Umět vizuálně vyšperkovat svůj životopis je sice fajn, důležité však je, co v něm potenciální zaměstnavatelé najdou. I když se rozhodujete otočit svou kariéru o 360° a nemáte tak žádnou praxi v nové oblasti, tyto dovednosti vám mohou v ledačem pomoci.

Práce s Excel

Ti z vás, kteří pracují v oblasti financí, tráví převážnou část svého pracovního času zadáváním informací do tabulkového procesoru Microsoft Excel. Schopnost práce s Excelem se ale hodí v ledajakých pracovních pozicích a nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit. Je proto dobré tento program a jeho možnosti znát skrz naskrz.

Práce s Adobe Photoshop

Pro ty z vás, kteří touží po kreativnější kariéře v oblasti grafického designu nebo editace fotografií, je základní znalost Photoshopu obvykle podmínkou. Může se ale hodit i při zpracovávání originální prezentace, kterou se chcete předvést před klientem.

Angličtina, němčina, španělština

„Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem.“ My bychom toto přísloví trochu pozměnili na: „Kolik umíš jazyků, o to víc jsi žádanější zaměstnanec.“ Angličtina už je dnes téměř nutností, vedle ní se budou vyjímat i další jazyky jako němčina, francouzština, španělština… Mnohojazyčné dovednosti o vás navíc vypovídají, že máte dobrou paměť a zvládáte multitasking.

WordPress

Tištěné materiály jsou na ústupu, v digitální éře vidíme obsah na monitorech a obrazovkách. Ať už jste tedy novinář, editor nebo správce jakéhokoliv webu, tak byste měl vědět, jak funguje ten druhý konec. Každý systém má správu obsahu, jde od publikování k dalšímu publikování. WordPress je skvělý výchozí bod.

Veřejný projev

Bez ohledu na to, v jakém odvětví budete pracovat, jedna věc je jistá. V některém bodu vaší kariéry budete s největší pravděpodobností muset mluvit před velkým davem. Někteří lidé jsou k mluvení na veřejnosti předurčení, jiní ne. Ocitnete-li se v druhé kategorii, zachovejte klid. I na veřejný projev existují kurzy. Budete-li absolventem nějakého z nich, může se stát, že váš postup v kariérním žebříčku bude o něco rychlejší.

SEO

Znalost metodiky Search Engine Optimization (optimalizace pro vyhledávače) je skvělý nástroj pro každého, kdo měří úspěch kliknutím, lajkem nebo sdílením. Vašemu potenciálnímu zaměstnavateli dá tato schopnost najevo, že jste schopen zařídit, aby společnost nebo určitý obsah byl ve světě internetu vidět.

Čtěte také: Recept na správný životopis. Jedna stránka musí stačit bez ohledu na zkušenosti

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Šest dovedností, které je dobré mít ve svém životopisu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Palata: Obamův odkaz? Je to splněný americký sen

    Společnost ·

    Dnešním dnem odchází z Bílého domu americký prezident Barack Obama. Podle novináře a komentátora Luboše Palaty se do dějin zapíše zejména tím, že je ztělesněním americ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.