Šest cenově dostupných elektromobilů, které na trh přijdou do roku 2020

Není to tak dávno, co Tesla nabízela svůj první elektromobil Roadster za více než dva a půl milionu korun. Od té doby se na elektromobilové vlně začalo vézt ale čím dál tím víc automobilek. Do roku 2020 pak na trhu budou figurovat nejméně 7 vozů na elektrický pohon, který budou daleko více cenově dostupné.

Tesla Model 3

Zahajovací cena cenově dostupné Tesly činí 35 tisíc dolarů. Je ale pravda, že si spotřebitelé budou muset připravit pár tisíc dolarů navíc, pokud budou chtít mít například aktivovanou funkci Autopilota.

Tesla začala přijímat předobjednávky pro Model 3 v dubnu 2016. Podle vyjádření automobilky jich registrovala kolem 400.000. I když společnost plánuje dodat některé z nich do konce roku 2017, většina bude pravděpodobně dodána až v roce 2018.

Tesla Model Y

Celý svět se veze na trendu sportovně užitkových vozů (SUV), takže se tomu musí přizpůsobit i elektromobilový trh. Generální ředitel Tesly Elon Musk nedávno uvedl, že automobilka dodá svoje cenově dostupné SUV do konce roku 2019 nebo v průběhu roku 2020.

Tesla zatím nesdělila cenu, za kterou by se Model Y mohl prodávat, ale vzhledem k tomu, že konkurenční SUV od General Motors bude začínat na 37,5 tisících dolarech, lze předpokládat, že bude v podobném cenovém pásmu do 40 tisíc dolarů.

Volvo a jeho elektromobil

Švédský výrobce automobilů Volvo v dubnu v Číně oznámil, že postaví své první auto plně na elektrický pohon,a to do roku 2019. Očekává se, že vozidlo bude mít 100 kWh baterii a dojezd kolem 400 kilometrů na jedno nabití.

Generální ředitel společnosti  v Severní Americe, Lex Kerssemakers, uvedl, že tlačí na to, aby vůz stál 40,000 dolarů.

Volkswagen ID

Německá automobilka Volkswagen chce svůj vůz ID představit roku 2020. Uvedla, že cena crossoveru se bude pohybovat mezi 30.000 a 35,000 dolary. Ujet na jedno nabití pak a mají celou řadu 400 až 480 kilometrů.

Vozidlo bude mít maximální rychlost 160 km/h.

Nissan Leaf

Druhá generace Nissanu Leaf má jít do prodeje koncem tohoto roku a svůj dojezd má mít minimálně 320 kilometrů na jedno nabití. Předchozí model Leafu stojí 30.700 dolarů. Vzhledem k tomu, že nadcházející Leaf bude mít větší dojezd, bude pravděpodobně stát i trochu víc.

Chevy Bolt

Americká automobilka General Motors už uvedla na trh svůj elektromobil Chevy Bolt s cenovkou 37 500 dolarů. Bolt má dojezd 380 kilometrů na jedno nabití a maximální rychlost 145 km/h. General Motors začala s výrobou tohoto vozu už minulý rok, čímž předběhla Teslu v uvedení svého prvního elektromobilu pro masový trh.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Šest cenově dostupných elektromobilů, které na trh přijdou do roku 2020 Foto: Volkswagen ID; Volkswagen

reklama

Další články

 1. Trump má nejnižší podporu od nástupu do funkce

  Společnost ·

  Podpora prezidenta Donalda Trumpa ze strany americké veřejnosti klesla na nejnižší úroveň od jeho lednové inaugurace. V průzkumu agentury Ipsos, který zveřejnila agent…

 2. BBC: Švédsko pozastavilo stíhání Assange

  Společnost ·

  Švédská prokuratura zastavila vyšetřování zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange, kterého stíhala kvůli údajnému znásilnění. Rozhlasové vysílání BBC World Servi…

 3. Na Alza.cz lze platit v bitcoinech

  Byznys ·

  Největší tuzemský e-shop Alza.cz umožňuje ode dneška platby v bitcoinech. Showroomy prodejce v Praze a Bratislavě jsou již vybaveny směnnými automaty, ve kterých mohou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.