Česko vyřešilo připomínky EK k šesti novým operačním programům, v řešení jsou ještě dva

Česko vyřešilo připomínky Evropské komise k šesti novým strukturálním operačním programům, které tak jsou připraveny ke schválení. Podle ministerstva pro místní rozvoj zbývá ještě vyřešit připomínky u dvou programů, o které se však jedná, resort nespecifikoval. První výzvy k předkládání projektů by tak Česko mohlo zveřejnit na jaře. 

Ještě na podzim Česko neplnilo 70 procent předběžných podmínek EK, jejichž splnění je podmínkou pro čerpání dotací z fondů EU.

Připomínky měla komise ke všem operačním programům. Právě neplnění těchto podmínek protahovalo vyjednávání o novém programovém období 2014-2020.

Zástupci jednotlivých řídicích orgánů se včera sešli s delegací Evropské komise vedené ředitelem sekce pro střední Evropu Erichem Unterwurzacherem. Jednali hlavně o finální podobě programů, procesu jejich schvalování a změnách. Evropská komise slíbila, že se k tomu vyjádří do konce února.

„Jsem ráda, že se nám dnes podařilo Evropskou komisi přesvědčit o tom, že většina programů je připravena ke schválení. Z osmi programů pro nové programové období zbývají pouze dva, ve kterých zůstává k dořešení několik otázek. U zbylých programů nejsou žádná témata, která by mohla blokovat proces schvalování. To považuji za úspěch,“ shrnula výsledky dnešního jednání ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Její náměstkyně Olga Letáčková, která jednání řídila, dodala, že zbylá témata proces schvalování neblokují.

 

Zdroj: ČTK

Česko vyřešilo připomínky EK k šesti novým operačním programům, v řešení jsou ještě dva Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.