Česko je ,,Security Valley", říká zakladatel společnosti pro internetovou ochranu

Michal Pěchouček, spoluzakladatel společnosti Cognitive Security, řekl v rozhovoru pro Studio Zet, že Česká republika má podmínky pro vývoj technologií v oblasti kybernetické bezpečnosti. I proto si podle něj technologická společnost Cisco Systems vybrala Prahu jak místo pro vznikající centrum kybernetického zabezpečení. Cisco koupilo Cognitive Security v únoru.

Nadnárodní technologická společnost Cisco Systems, jejímiž datovými sítěmi prochází většinový objem internetového provozu a zhruba třetina všech emailů, založí v Praze středoevropské centrum pro vývoj a zvýšení kybernetické bezpečnosti. Koupě Cognitive Security pomůže Cisco využít technologii, která se specializuje na vývoj umělé inteligence při identifikaci hrozeb a útoků v síťovém prostředí.

,,Praha a Česká republika jsou pro Cisco atraktivní, protože zde vzniklo několik společností jako je Avast nebo AVG Technologies, které jsou úspěšné" v oblasti kybernetické ochrany, řekl v rozhovoru Pěchouček. Dalším faktorem je také zázemí, vytvářené spoluprací s univerzitními pracovišti, jako jsou ČVUT nebo Masarykova univerzita.

Podle Pěchoučka získalo Cisco nákupem Cognitive Security především technologii, která umí předcházet útokům tak, že statisticky předpovídá modelové chování útoku, tedy ještě dříve než vlastní útok nastane.

,,Zabýváme se velmi úzkým tématem počítačové bezpečnosti a nacházíme nové útoky a nový malware. S touto technologií (Cisco) koupilo i tým odborníků, kteří mají zkušenost s bezpečností i s aplikovaným výzkumem e jeho uvedením do praxe,” řekl spoluzakladatel společnosti Cognitive Security.

Cognitive Security vznikla z výzkumného projektu na ČVUT v roce 2009. ,,ČVUT je pro nás stále klíčovým partnerem. Před měsícem jsem s univerzitou uzavřeli smlouvu o dlouhodobé spolupráci v oboru kybernetické bezpečnosti," řekl Pěchouček.

Zdroj: Studio Zet

Česko je ,,Security Valley", říká zakladatel společnosti pro internetovou ochranu Foto: Cisco.cz

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.