Českým poptávkovým serverům dominují stavební práce a poradenství

Stavebnictví, stavební materiál nebo poradenské služby jsou nejčastějšími oblastmi, které Češi poptávají na internetu. Hodnota průměrné poptávky je 86 tisíc korun. Vyplývá to ze statistiky serveru ePoptávka.cz. 

Server ePoptávka.cz má na trhu zadávání poptávky po službách nebo produktech na internetu zhruba padesátiprocentní podíl.
Podle něj více než třetina všech poptávek se týká oblasti stavebnictví nebo stavebního materiálu.

„Stavební práce jsou jasnou jedničkou. Průměrná hodnota poptávky zaměřená na stavební práce je 164 tisíc korun, u oblasti realit se tato hodnota pohybuje kolem 884 tisíc korun za poptávku,“ uvedl ředitel ePoptávky Otto Kočí.

Úspěšnost nalezení vhodného dodavatele prostřednictvím poptávkového serveru je poměrně vysoká. Vhodného dodavatele nalezne sedm z deseti poptávek. Na jednu poptávku lze očekávat průměrně devět nabídek od registrovaných dodavatelů. Naopak alespoň jednu zakázku získalo 74 procent zaregistrovaných dodavatelů. Průměrně na jednoho dodavatele připadá 1,5 zakázky.

Poptávkové servery spojují uživatele, kteří něco shání, s dodavateli zboží a služeb ze stovek oborů.

Zdroj: ČTK

 

Českým poptávkovým serverům dominují stavební práce a poradenství Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ukrajina schválila dekret o částečné mobilizaci

    Společnost ·

    Ukrajinský parlament dnes schválil dekret prezidenta Petra Porošenka o částečné mobilizaci, od něhož si armáda slibuje přísun nových bojovníků do jednotek operujících …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.