Česká televize letos odvysílá Oscary poprvé živě

Česká televize letos nabídne divákům poprvé v historii možnost sledovat živě předávání amerických filmových cen Oscar. Přímý přenos ceremoniálu z Los Angeles odvysílá na programu ČT2 v noci na pondělí 29. února, informovala dnes Česká televize.

Osmaosmdesátý oscarový večer bude Česká televize vysílat se simultánním překladem od 02:30 hodin. V pondělí večer pak na ČT art od 20:20 hodin nabídne záznam přenosu v takzvaném mezinárodním vydání.

Nejvíce nominací na oscary za rok 2015 získal snímek REVENANT Zmrtvýchvstání režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua. Nominován byl dvanáctkrát, mimo jiné v kategorii nejlepší film. Druhý největší počet nominací, deset, má sci-fi Šílený Max: Zběsilá cesta. Třetí je se sedmi nominacemi drama Marťan režiséra Ridleyho Scotta.

Lesbická romance Carol je co do počtu nominací čtvrtým nejúspěšnějším snímkem, získala jich šest, stejně jako Spotlight a Most špionů. V kategorii nejlepší hudba získal za snímek Osm hrozných nominaci italský skladatel Ennio Morricone. Zklamání patrně zažili fanoušci kultovních Hvězdných válek, když kasovní trhák Star Wars: Síla se probouzí nezískal nominaci v kategorii nejlepší film. Úspěšný byl nicméně v technických kategoriích jako střih, vizuální efekty, zvuk a zvukové efekty.

Z neanglicky mluvených filmů se Akademii filmového umění a věd zalíbily dánský film Krigen (Válka), kolumbijské Objetí hada, francouzský Mustang, maďarský Saulův syn a jordánský film Theeb. Český snímek Domácí péče režiséra a scenáristy Slávka Horáka se do finálové nominace v kategorii nejlepší cizojazyčný film nedostal.

 

 

Zdroj: ČTK

Česká televize letos odvysílá Oscary poprvé živě Foto: Featureflash / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.