České stavebnictví zrychluje růst, za předkrizovým stavem ale stále zaostává o čtvrtinu

České stavebnictví v březnu pokračovalo v růstu, meziročně vzrostlo o 8,4 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad, podle kterého tempo růstu zvyšovalo zejména inženýrské stavitelství, kde produkce vzrostla o více než pětinu. Ubylo ale zahájených steveb bytů. 

V únoru stavební výroba rostla šestiprocentním tempem. V březnu byla očištěná výroba od sezonních vlivů oproti únoru o 1,1 procenta vyšší.

Březnová produkce v inženýrském stavitelství se meziročně zvýšila o 20,9 procenta, v pozemním stavitelství vzrostla o 4,6 procenta. V součtu prvních tří měsíců roku je ale stavební výroba stále o více než čtvrtinu nižší než v předkrizovém roce 2008.

Zahájených bytů v březnu proti loňsku ubylo o 7,1 procenta, stavět se jich začalo 2 005. Dokončeno ale bylo skoro o třetinu bytů víc než před rokem, konkrétně 2 404 jednotek.

Za celé první čtvrtletí stavební výroba v České republice vzrostla proti loňsku o 6,9 procenta. Ve srovnání s předchozími třemi měsíci byla sezonně očištěná produkce vyšší o 5,8 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

České stavebnictví zrychluje růst, za předkrizovým stavem ale stále zaostává o čtvrtinu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.