Česká spořitelna plánuje propouštět vrcholové manažery

Česká spořitelna plánuje snížení počtu vrcholových manažerů. ČTK o tom včera informovala mluvčí banky Kristýna Havligerová s tím, že důvodem je zjednodušení řídící struktury firmy. Mluvčí však neuvedla přesný počet zaměstnanců, kterých se změny dotknou.

Někteří vedoucí pracovníci, kterým Česká spořitelna ukončí manažerské smlouvy, budou mít podle Havligerové možnost v bance pokračovat na jiných pozicích.

Spořitelna v souladu s požadavky vyplývajícími ze zákoníku práce včera doručila Úřadu práce zprávu o možném propouštění zaměstnanců. Takové oznámení mají povinnost učinit firmy s více než 300 zaměstnanci vždy, když během 30 dnů předpokládají propuštění alespoň 30 pracovníků. "Žádné číslo nyní neexistuje, nicméně může se stát, že přesáhne třicet, na druhou stranu se tak stát nemusí," řekla Havligerová.

Celkový počet zaměstnanců skupiny České spořitelny činil 28. února 10 859. Pro srovnání ke konci roku 2014 to bylo 10.504 zaměstnanců, ke konci roku 2013 pak 10.454.

České spořitelně, největší tuzemské bance podle počtu klientů, loni klesl neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,3 procenta na 15,07 miliardy korun. Skupina Erste Group Bank, která Českou spořitelnu ovládá, se loni dostala do ztráty 1,44 miliardy eur (39,63 miliardy Kč).

 

 

Zdroj: ČTK

 

Česká spořitelna plánuje propouštět vrcholové manažery Foto: ČTK/Štěrba Martin

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.